WhatsApp yeni kanallar özelliğini duyurdu! Bu özellik ile popüler içerikleri takip etmek daha kolay!

WhatsApp yeni kanallar özelliğini duyurdu! Bu özellik ile popüler içerikleri takip etmek daha kolay!
WhatsApp, milyonlarca kullanıcıya kolaylık sağlayacak yeni WhatsApp kanallar özelliğinin tanıtımını yaptı. Yeni özellik Türkiye’de de erişime açıldı. “Peki kanalım özelliği nedir? Nasıl çalışır?” Diye merak ediyorsanız detaylar işte sizlerle...

Hemen hemen her ülkede kullanımı yaygın olan WhatsApp uygulaması kanallarım özelliği sunarak, popüler kanalları WhatsApp üzerinden kolayca takip etme imkânı sunuyor. WhatsApp kanallarının nasıl oluşacağı ve kanal özelliğinin ne olduğu gibi soruların yanıtları haberimizin devamında sizlerle birlikte...

WhatsApp yeni kanallarım özelliği ile tüm dikkatleri üzerine çekti…

Türkiye’de de erişime açılan WhatsApp yeni kanallar özelliği, takip etmek istenilen kanalları ülkelere göre filtrelenmiş bir şekilde bulma imkanı sunarken, en yeni, en aktif ve en popüler kanalları görüntülenebilme imkanı sunuyor. Üstelik sadece takip etmekle kalmayıp ifade simgeleriyle, beğeni ve düşüncelerinizi aktarabilme avantajı sağlıyor.

Ayrıca bu kanallar içerisinde yer alan bilgileri bir başka sohbete ya da gruba iletim sağlanabilmesi ile birlikte daha fazla bilgi almak isteyen kişiler olacağı için kanalın bağlantısı da aynı anda iletilecek.

Tüm bunlara ek olarak ise çok kısa süre sonunda yöneticilerin 30 gün boyunca güncellemelerinde değişiklik yapma fırsatı yer alırken, Bu sürenin sonunda ise paylaşılan güncellemeler otomatik olarak silinecek.

Kanal özelliği nasıl aktivite edilebilir?

Hemen hemen her ülkede kullanımı yaygın olan WhatsApp uygulaması kanallarım özelliği sunarak, popüler kanalları WhatsApp üzerinden kolayca takip edilebileceğiniz kanallarım özelliğini şu şekilde aktivite edilebilir;

Kanallar simgesine seçildikten sonra, kanal oluştur seçeneğini tercih edilerek, ardından, “devamı” da seçtikten sonra ekrana yansıyan talimatları inceleyerek Kanal oluşturma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Kanal oluşturma işlemlerinin tam olarak bitmesi için ise kanal adının girilmesi gerekmektedir. Kanal oluşumu tamamlandıktan sonra ise kanalın özelleştirmek adına herhangi bir açıklama ya da simge ekleyerek kanal oluştur seçeneği seçilerek kayıt işlemleri tamamlanacaktır.

Popüler uygulama olan WhatsApp’ın bu yeni özelliği Türkiye genelinde henüz yaygın olmamakla birlikte, tüm kullanıcıların hizmetine açılmadı. Kısa süre içerisinde tüm cihazlarda erişime açılması beklenilmektedir. Tüm kullanıcıların hizmetine sunulduktan sonra ise en yeni, en aktif ve en popüler kanalları görüntülenebilecek.