Kamu Haberleri

Merkez Bankası tarafından 'Açık Bankacılık' duyurusu yapıldı! Tüm ödemeler tek noktadan! Merkez Bankası tarafından 'Açık Bankacılık' duyurusu yapıldı! Tüm ödemeler tek noktadan! Merkez Bankası tarafından yapılan son dakika açıklaması oldukça dikkat çekti! Açıklamada tüm ödemelerin tek bir noktadan yapılacağına dikkat çekildi.
Adalet Bakanlığı alıyor! Psikolog nedir, ne iş yapar, maaşı ne kadar? Adalet Bakanlığı alıyor! Psikolog nedir, ne iş yapar, maaşı ne kadar? Son dönemde en çok aranan ve alımların yapıldığı mesleklerden biri olan psikologların ne iş yaptığı ve ne kadar maaş aldığı en çok arananlar arasında yer aldı. Psikolokog olmak için gerekli olan şartlar ve detaylar da paylaşıldı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Özetin özeti diyebileceğim çok önemli ivme yakaladık Cumhurbaşkanı Erdoğan: Özetin özeti diyebileceğim çok önemli ivme yakaladık Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son dönemde atılan adımların başarıya ulaştığın vesayet dönemi haksızlıkları giderilerek yeniden cazip hale getirdiklerini açıkladı.
İzmir Büyükşehir Belediyesinin bütçesi kabul edildi İzmir Büyükşehir Belediyesinin bütçesi kabul edildi İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi, belediye ve bağlı kuruluşlarının 2023 yılı bütçesini 'oy çokluğu' ile kabul etti.
Aralık 2022 Evde bakım maaşları yattı mı? Evde bakım maaşı yatan illerin listesi Aralık 2022 Evde bakım maaşları yattı mı? Evde bakım maaşı yatan illerin listesi Evde bakım maaşı almaya hak kazanan vatandaşlar, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından her ay düzenli olarak ödemelerini alıyor. Aralık ayına girilmesiyle birlikte ''Evde bakım maaşı yatan iller'' başlığı ile sorgulama yapılıyor. Peki; 1 Aralık 2022 evde bakım maaşı yatan iller hangileri?
Karadeniz'de kritik 20 saatlik doğalgaz operasyonu Karadeniz'de kritik 20 saatlik doğalgaz operasyonu Karadeniz'de Tuna-1 bölgesinde keşfedilen doğalgaz rezerv Sakarya Gaz Sahasında 280 tonluk dev dağıtım haznesi 'Peçenek', 2 bin 200 metre deniz seviyesi altına monte edildi. Operasyon 20 saatte gerçekleşti.
Yavru Vatan'ın uluslararası tanıma diplomasisi meyvelerini vermeye başladı Yavru Vatan'ın uluslararası tanıma diplomasisi meyvelerini vermeye başladı Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti ve Türkiye'nin 'tanıma' diplomasisi günden güne daha etkili olmaya başladı. Uluslararası alanda tanınırlık artmaya devam ediyor.
696 sayılı KHK nedir? Kadroya geçen işçilere zorunlu emeklilik şartı ortadan kalkıyor mu? 696 sayılı KHK nedir? Kadroya geçen işçilere zorunlu emeklilik şartı ortadan kalkıyor mu? Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, kadroya geçen işçilere zorunlu emeklilik şartında 696 sayılı KHK ile kolaylık getirdiğini aktardı. İşçilere emeklilikte kolaylık sağlandığını bildiren açıklamanın ardından, ''696 sayılı KHK nedir?'' sorusuna yanıt aranıyor. İşte, konuya dair son durum
AK Parti'de 50 İl başkanı milletvekili olmak istiyor AK Parti'de 50 İl başkanı milletvekili olmak istiyor 2023 seçimlerinde saha ve masada görevli olacak kişiler hakkında çalışmalar sürdürülüyor. AK Parti yönetimi milletvekili adayı olacak kişilerde hazırlıklarına devam ediyor. İl başkanlarına aday olacak mısınız? niyeti sorulduğu açıklandı.
Asgari ücret için ilk toplantı bugün saat 14:00'da gerçekleştirilecek Asgari ücret için ilk toplantı bugün saat 14:00'da gerçekleştirilecek Türkiye'de Aralık ayına girilmesi ile birlikte asgari ücrette ilk tahminler konuşulmaya devam ediyor.
Nükleer tesislerde meslek unvanlarına uygun lisans zorunluluğu olacak Nükleer tesislerde meslek unvanlarına uygun lisans zorunluluğu olacak Bugün Resmi Gazete'de nükleer tesislerin yapı ve organizasyonuyla ilgili yönetmelik kararı yayımlandı.
Türkiye'de 17 kişi 4 şirketin mal varlığı donduruldu Türkiye'de 17 kişi 4 şirketin mal varlığı donduruldu 1 Aralık Resmi Gazete'de yayımlanan kararda, 17 kişi ve 4 şirketin Türkiye'deki mal varlığı donduruldu.