Gündem

Deprem konutları ne zaman teslim edilecek? Deprem konutları ne zaman teslim edilecek? Malatya’da depremden etkilenen vatandaşlar için konut yapımı, yıkım ve konteyner çalışmaları devam ediyor. Peki bu yapımı devam eden deprem konutları ne zaman teslim edilecek?
Geriye dönük vergilerde iade ödemeler yapılıyor! İşte tüm detaylar... Geriye dönük vergilerde iade ödemeler yapılıyor! İşte tüm detaylar... Yapılan yeni düzenlemeleri takip etmeyip gözden kaçıran vatandaşlara 5 yıl geriye dönük ödeme yapılacağı resmi gazete üzerinden yayınlanarak kamuoyuna duyuruldu. Ödemenin hangi şartlar altında verileceği ile ilgili detaylar işte sizlerle...
Deprem bölgelerinde işsizlik ödeneği başvurularında artış: TEPAV 2023 verileri açıklandı! Deprem bölgelerinde işsizlik ödeneği başvurularında artış: TEPAV 2023 verileri açıklandı! İşsizlik ödeneği başvuruları içerisinde bulunduğumuz yıl kapsamında deprem bölgesinde yer alan 11 ilde artış yaşadı. Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) tarafından açıklanan 2023 verileri işte sizlerle...
Ekonomist Murat Muratoğlu’ndan araba vergisi eleştirisi: ‘Bizimle eğlenmeyi iyi biliyor!’ Ekonomist Murat Muratoğlu’ndan araba vergisi eleştirisi: ‘Bizimle eğlenmeyi iyi biliyor!’ Ekonomist Murat Muratoğlu, araba vergilerini eleştirdi. Muratoğlu, iktidarın ekonomik krizi vatandaşa yansıttığını ve muhalefetin de yetersiz kaldığını yazdı. Makalede, araba almanın lüks olup olmadığı da tartışıldı.
İYİ Parti’den CHP’ye 10 Büyükşehir Teklifi: Fedakarlık Sırası Sizde İYİ Parti’den CHP’ye 10 Büyükşehir Teklifi: Fedakarlık Sırası Sizde İYİ Parti, CHP’ye 10 büyükşehirde aday çıkarmama teklifinde bulundu. Bu teklif, iki parti arasında yeni bir gerilime yol açtı. İşte yerel seçimlerde iki partinin durumu ve kulislerde konuşulanlar.
Asgari ücret zammı ile ilgili Bakan Işıkhan’dan açıklama Asgari ücret zammı ile ilgili Bakan Işıkhan’dan açıklama Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, 2024 yılında geçerli olacak asgari ücret zammı ile ilgili konuştu. Işıkhan, yıl sonunda asgari ücrette enflasyon yükünü hafifletmek için önemli bir gündemleri olduğunu söyledi.
Son dakika tamamen yasaklandı! 1 Ekim'den itibaren yasak başlıyor: Ülke genelinde kesinlikle yapılmayacak Son dakika tamamen yasaklandı! 1 Ekim'den itibaren yasak başlıyor: Kesinlikle yapılmayacak 1 Ekim itibari ile tamamen yasaklanacağı bildirildi. Bu doğrultuda yasak kapsamında kesinlikle yapılmayacağı belirtilerek yapanlara para cezası verileceği belirtildi.
Ankara'da yaşayanlar dikkat! Ankara'da 6,6 şiddetinde deprem bekleniyor: O illerde de 7,5 şiddetinde... Ankara'da yaşayanlar dikkat! Ankara'da 6,6 şiddetinde deprem bekleniyor: O illerde de 7,5 şiddetinde Prof. Dr. Ercan çok önemli açıklamalarda bulundu. Ercan açıklamalarında o illerde 7,5 şiddetinde deprem beklediğini söylerken daha önce de Ankara'da 6.6 şiddetinde deprem beklediğini belirtmişti.
Son dakika intihar saldırısı düzenlendi! Mevlid Kandili için toplananlara bombalı saldırı: Onlarca ölü ve yaralı var Son dakika intihar saldırısı düzenlendi! Mevlid Kandili için toplananlara bombalı saldırı Cami yakınında Mevlit Kandili için toplanan vatandaşların bulunduğu alanda bombalı saldırı düzenlendi. Bu saldırısı sonucunda çok sayıda ölü ve yaralı var.
Ehliyeti olanlara son dakika duyurusu! Bundan sonra böyle olacak: Tamamen değişti, 2023 sonunda tamamlanacak Ehliyeti olanlara son dakika duyurusu! Bundan sonra böyle olacak: Tamamen değişti, Ehliyeti olanlara son dakika duyurusu yapıldı. Bu duyuruda çok büyük değişiklikler yapıldığı belirtilerek ehliyet sahiplerinin bunu da yapabileceği ifade edildi.
35 şehirde bugünden itibaren başladı! 65 yaş ve üstüne dışarı çıkma uyarısı yapıldı: Bu saatler arasında geçerli olacak 35 şehirde bugünden itibaren başladı! 65 yaş ve üstüne dışarı çıkma uyarısı yapıldı Bugünden itibaren 35 şehirde başlayacağı ve felaket olacağı belirtilirken bu illerde belirli saatler arasında 65 yaş ve üstü vatandaşlara sokağa çıkma uyarısı yapıldı.
Son dakika Ankara'da patlama oldu! Acı haber geldi: Hayatını kaybeden var! Çok sayıda ekip sevk edildi Son dakika Ankara'da patlama oldu! Acı haber geldi: Hayatını kaybeden var Ankara'nın Mamak ilçesinde bir patlama oldu. Meydana gelen patlama sonrasında acı haber geldi ve hayatını kaybeden olduğu belirtildi.