O üniversitede görevlendirilmek üzere 500 personel alımı yapılacak! Mülakat ve sınav şartı yok!

O üniversitede görevlendirilmek üzere 500 personel alımı yapılacak! Mülakat ve sınav şartı yok!
Üniversite bünyesine 500 personel alımı yapılacağı duyurusu yapıldı. Üniversite bünyesine alımı başvuru yapacak adayların lise önlisans ve lisans mezunu olma şartı aranırken, alımı yapılacak kadro için mülakat ya da sınav şartı talep edilmeyeceği bilgisi verildi.

Resmi Gazete üzerinden yayımlanan ilana göre Ondokuz Mayıs Üniversitesine 500 personel alımı yapılacağı bilgisi yer alıyor. Peki üniversite bünyesine alımı yapılacak pozisyonlar neler? Personel alımı için aranan şartlar neler? Ondokuz Mayıs Üniversitesi personel alımı ile ilgili tüm detaylar haberimizin devamında sizlerle birlikte....  

Ondokuz Mayıs Üniversitesine 500 personel alımı yapılacak

Ondokuz Mayıs Üniversitesi personel alımı için başvuru yapacak adayların mezuniyet durumuna göre alımı yapılacak kadro listesi şu şekilde:

  • Lise için 194 Destek Personeli, 2 Teknisyen, 5 Diğer Sağlık Personeli.
  • Ön Lisans için 94 Sağlık Teknikeri, 10 Büro Personeli, 2 Tekniker, 50 Koruma ve Güvenlik Görevlisi.
  • Lisans için ise 1 Çocuk Gelişim mezunu, 15 Büro Personeli, 2 Sağlık Fizikçisi, 1 Eczacı, 120 Hemşire, 2 Diyetisyen, 1 Mühendis ve 1 Veteriner Hekim.

Personel alımı için aranan şartlar neler?

 Resmi Gazete üzerinden yayımlanan ilana göre üniversite bünyesine katılım sağlamak isteyen adaylardan talep edilen şartlar ise şu şekilde yer verilmiştir:

Ondokuz Mayıs Üniversitesi  personel alımları için başvuru yapacak adayların 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. Maddesindeki şartları taşıyor olması gerekmektedir. 

  • Ondokuz Mayıs Üniversitesi personel alımı için başvuru yapacak adayların, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması aranan temel şartlar arasındadır.
  • Kamu haklarından mahrum olmaması ve yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alınabilmesi gerekmektedir.
  • Adayların herhangi bir suç hükümlülüğü olmaması da aranan şartlar arasındadır.
  • Erkek adayların askerliğini yapmış ya da  askerlik tecil etmiş olması aranan şartlar arasındadır.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı için başvuru yapacak adayların 30 yaş, diğer kadrolar için ise 35 sınırı bulunmaktadır. Adayların, 2022 yılında yapılmış olan KPSS sınavından Lise için P94, ÖnLisans için KPSSP93 ve Lisans için ise p3 puan türünden en az olarak 50 puan almış olması aranan şartlar arasındadır.