O üniversite mülakatsız kamu personeli alımı yapacak! Son başvuru tarihi 27 Mart!

O üniversite mülakatsız kamu personeli alımı yapacak! Son başvuru tarihi 27 Mart!
Tarsus Üniversitesi bünyesinde istihdam edilmek üzere Lise ve Ön Lisans mezunu personel alımı yapılacağı açıklandı. Adaylarda aranan şartlar ve kontenjan bilgisi de paylaşıldı. Peki, adaylarda aranan şartlar nelerdir?

Tarsus Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere mülakatsız, KPSS puanı ile kamu personeli alımı yapacak. Adaylar için son başvuru tarihi 27 Mart 2023 olarak açıklandı. Peki, adaylar başvuru işlemlerini nasıl yapacak? İşte haberin merak edilen tüm detayları…

Kontenjan bilgisi ve şartları

  • 2 Koruma ve Güvenlik Görevlisi; Lise mezunu, 18 yaşını tamamlamış ve 35 yaşından gün almamış olmak, silahlı- silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartının bulunması, 165 cm’den kısa olmamak gerekir.
  • 14 Koruma ve Güvenlik Görevlisi; Lise mezunu, 18 yaşını tamamlamış ve 35 yaşından gün almamış olmak, silahlı- silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartının bulunması, 170 cm’den kısa olmamak gerekir.
  • 4 Koruma ve Güvenlik Görevlisi; Özel Güvenlik ve Koruma, Kamu Güvenlik ve Asayişin Sağlanması, Savunma ve Güvenlik Ön Lisans, 18 yaşını tamamlamış ve 35 yaşından gün almamış olmak, erkek, silahlı- silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartının bulunması, 170 cm’den kısa olmamak şartları aranmaktadır.
  • 2 Destek Personeli (Temizlik); Lise mezunu, 18 yaşını tamamlamış ve 35 yaşından gün almamış kadın aday olma şartları aranmaktadır.
  • 11 Destek Personeli (Temizlik); Lise mezunu, 18 yaşını tamamlamış ve 35 yaşından gün almamış erkek aday olma şartları aranmaktadır.
  • 2 Destek Personeli (Şoför); Lise mezunu, 18 yaşını tamamlamış ve 35 yaşından gün almamış, erkek,  D sınıfı sürücü belgesine sahip, SRC2 belgesine sahip olma şartları aranmaktadır.

Adayların 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesindeki şartları taşıması gerekir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, erkek adayların askerlik ile ilişiğinin olmaması ve KPSS’den en az 65 puan alma şartı bulunur.

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

Başvurular nasıl ve ne zaman yapılacak?

Tarsus Üniversitesi personel alımı başvuru işlemlerini 27 Mart 2023 tarihine kadar tamamlayabilecekler. Adaylar başvurularını online olarak elektronik ortam üzerinden