O üniversite Büro Personeli, Güvenlik, Destek Personeli alımı yapacak!

O üniversite Büro Personeli, Güvenlik, Destek Personeli alımı yapacak!
İzmir Bakırçay Üniversitesi bünyesinde istihdam edilmek üzere 17 kişilik sözleşmeli personel alımı yapılacaktır. Adaylarda aranan genel ve özel şartlar, kontenjan bilgisi ve başvuru tarihleri paylaşıldı. Peki, son başvuru tarihi ne zaman?

İzmir Bakırçay Üniversitesi 17 kişilik sözleşmeli personel alımı yapacak. Adaylar KPSS puanına göre değerlendirilecek ve alım yapılacak alanlara göre bazı özel şartlar aranacaktır. Peki, adaylarda aranan şartlar nelerdir? Başvurular nasıl ve ne zaman yapılacak? İşte ilanın tüm detayları…

Kontenjan bilgisi

  • 1 Koruma ve Güvenlik Görevlisi,
  • 2 Destek Personeli,
  • 15 Büro Personeli olmak üzere 17 kişilik sözleşmeli personel alımı yapılacak.

Başvuru şartları nelerdir?

Adaylarda 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesindeki şartlar aranıyor. Adaylarda ayrıca KPSS puanı şartı da aranmaktadır. 2022 yılında gerçekleştirilen KPSS’den en az 60 puan almış olmaları gerekir. Personel alımında adayların herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik, yaşlılık aylığı almıyor olmaları gerekir. Bunun yanı sıra son başvuru tarihi itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak gerekir. Alım yapılacak pozisyonlara göre özel şartlar da aranmaktadır.

Adayların ayrıca 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu gereği güvenlik soruşturmasından ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alması gerekir. Adayların şartlarında yer alan belge ve sertifikaların geçerlilik süresinin dolmamış olması, ilgili belge ve sertifikaların tanzim tarihleri ya da düzenlenme tarihlerinin olması, üzerinde yanıltıcı bilgi eksikliği olmaması, ilanın Resmi Gazete’de yayımlandığı tarihten önce olması gerekir. Bu sebeple üzerinde tarih bilgisi olmayan (düzenleme/ tanzim tarihi/ eğitim tarihi) belge ya da sertifikaların kabul edilmeyeceği belirtilmiştir.

Başvurular nasıl ve ne zaman yapılacak?

İzmir Bakırçay Üniversitesi personel alımı 28 Mart 2023 tarihi itibarıyla yayımlanmış olup, başvuruların 15 gün içerisinde yapılması gerekir. İlan tarihinin yayımlanmasına göre adayların başvuru işlemlerini 11 Nisan 2023 tarihine kadar tamamlamaları gerekir. Adayların başvurularını istenilen belgeler ile birlikte İzmir Bakırçay Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı Gazi Mustafa Kemal Mahallesi, Kaynaklar Caddesi Seyrek, Menemen/İZMİR adresine şahsen yapılacaktır. Bunun dışında diğer türlü yapılacak olan başvurular kabul edilmeyecektir.

İZMİR BAKIRÇAY ÜNİVERSİTESİ PERSONEL ALIMI DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

https://www.resmigazete.gov.tr/ilanlar/eskiilanlar/2023/03/20230328-4-7.pdf