O üniversite 35 sözleşmeli personel alımı yapacak! Başvuru için son 2 gün!

O üniversite 35 sözleşmeli personel alımı yapacak! Başvuru için son 2 gün!
Tarsus Üniversitesi'nden sözleşmeli personel alımı yapılacağı duyuruldu. Ön lisans ve ortaöğretim mezunu olmak üzere farklı alanlarda 35 sözleşmeli personel alımı yapılacak. Başvurular için son gün 27 Mart.

Tarsus Üniversitesi bünyesinde istihdam edilmek üzere 35 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek. Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre tam zamanlı KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınarak yapılacak sözleşmeli personel alımı başvuruları için son 2 gün kaldı. İşte haberin merak edilen tüm detayları…

Kontenjan alımı bilgisi

Tarsus Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Ön Lisans ve Ortaöğretim mezunu 35 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Alımın yapılacağı kontenjanlar şu şekildedir:

  • Ön Lisans: 4 Koruma ve Güvenlik Personeli,
  • Ortaöğretim: 16 Koruma ve Güvenlik Personeli, 15 Destek Personeli (Şoför ve Temizlik)

Başvuru Şartları Nelerdir?

1. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşıyor olmak.
2. Başvuran adaylardan önlisans mezunları için 2022 KPSS(B) grubu KPSSP93 puanı, ortaöğretim (Lise ve Meslek Lisesi ) mezunları için 2022 KPSS(B) grubu KPSSP94 puanı esas alınacaktır. Başvuracak adayların 2022 yılı KPSS(B) grubu sınavından ilgili puan türünden en az 65 puan almış olmaları gerekmektedir. Belirtilen puan türünden farklı puan türünden veya ilgili puan türünde 65 puanın altında puanla yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.
3. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4. maddesinin (B) fıkrasına 5917 sayılı Kanunun 47.maddesinin 5.fıkrası (a/2) bendi ile eklenen “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi
esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hüküm uyarınca tek taraflı sözleşmesini fesih edenlerin 1 yıl geçmedikçe atamaları yapılmayacaktır. Bu durumda olanların yerleştirmeye hak kazansalar bile atamaları yapılmaz.
4. Haklarında yaptırılacak olan güvenlik soruşturması arşiv araştırması veya arşiv araştırması olumlu sonuçlanmış olmak. (Koruma ve Güvenlik Görevlisi için güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yapılacaktır.)
5. Yurt dışındaki veya yurt içindeki öğretim kurumlarından mezun olup bu ilanda aranılan öğrenim durumuna ilişkin denkliği olan adayların denklik  gösterir belgelerini Kariyer Kapısına yapılan başvurusu sırasında “Diğer Belgeleriniz” aşaması altında bulunan “Denklik Belgesi” alanına ilgili dokümanı mutlaka yüklemeleri gerekmektedir.

Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

Başvurular 10-27 Mart 2023 tarihleri arasında yapılabilecektir. Adayların başvuruları, e-Devlet Kapısı üzerinden “Tarsus Üniversitesi - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım” hizmet veya “Kariyer Kapısı” https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr internet adresi üzerinden alınacaktır.