O belediye bünyesine İtfaiye Eri alımı yapılacak! Başvuru şartları açıklandı!

O belediye bünyesine İtfaiye Eri alımı yapılacak! Başvuru şartları açıklandı!
Burdur Tefenni Belediyesi memur alımı yapacağını duyurdu. Tefenni belediyesi 4 itfaiye eri alımı yapacağını açıkladı. Burdur Tefeni belediyesi iş ilanı ile beraber başvuru koşul ve şartlarını da açıkladı.

Tefenni belediyesi Belediye Genel İdare Hizmetler sınıfında değerlendirilmek üzere 4 memur alımı yapacağını duyurdu. Memur alımlarının kadın veya erkek başvuranlar arasından gerçekleştirileceğini bildirdi. Alınacak olan 4 memurun itfaiye eri kapsamında alınacağını da açıklamalarına ekledi.

Ayrıca açıklamalarında alınacak olan 4 itfaiye erinin Belediye İtfaiye Eri yönetmeliği ve 657 sayılı Devlet Kanunları çerçevesinde değerlendireceğini de duyurdu. Peki Tefenni Belediyesinin alım yapacağı alanda adaylarda aradığı şartlar neler? Başvuru koşulları ve detayları ne? Başvuru tarihleri ne? Tüm soruların cevapları haberimizin devamında.

Tefenni Belediyesi 4 İtfaiye Eri alımı yapacak!

Burdur Tefenni Belediyesi İtfaiye eri kapsamında kadrosuna 4 memur alımı gerçekleştireceğini duyurdu. Kadın ve erkek başvuran adaylar içerisinden seçilecek olan iş alım ilanında 10. Dereceli Kadroya 2 kişi, 11. Dereceli Kadroya 2 kişi olmak üzere totalde 4 kişi alacağını da bildirdi. Tefenni Belediyesi alacağı itfaiye erlerinde İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okullarının herhangi bir bölümünden en az ön lisans olarak mezun olması ve en az C sınıfı sürücü belgesinin olması gibi nitelikleri aradığını da yayımladığı ilanda belirtti.

Adaylarında 657 sayılı kanunun 48. Maddesindeki şartları arayacağını belirten Tefenni Belediyesi alım şartlarında KPSS’nin de olduğunun altını çizdi. Kanun şartlarına göre başvuracak adayların T.C. vatandaşı olması, herhangi bir sabıka kaydının veya suç hükmünün olmaması ve işini yapmaya engel sağlık sorunu veya özrünün, engelinin olmaması gerekiyor. Meslek alanına özel şartlar ise; erkekler için en az 167cm bayanlar için 160cm boyunda olmak, 30 yaşından küçük olmak, C sınıfı ehliyete sahip olmak olarak belirtiliyor. Ayrıca adayların 2022 yılı KPSS sınavından en az 55 puan almış olmaları da şartlar içerisinde belirtilmektedir.

Başvurular ne zaman başlayacak?

7 Temmuz ve 10 Temmuz 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek olan başvurular Tefenni Belediye Başkanlığına Yapılacaktır.