Gaziantep Üniversitesi sağlık personeli alımı! 384 sözleşmeli personel alımı yapılacak!

Gaziantep Üniversitesi sağlık personeli alımı! 384 sözleşmeli personel alımı yapılacak!
Gaziantep Üniversitesi Hastanesi sözleşmeli personel alımı ilanına göre 384 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek. 384 sağlık personeli alımında adaylarda aranan şartlar, başvuru tarihleri ve kadrolar da belli oldu.

Gaziantep Üniversitesi bünyesinde istihdam edilmek üzere 384 sözleşmeli personel alımı yapılacak. Alımların Gaziantep Üniversitesi Hastanesi ve rektörlük için yapılacağı öğrenildi. Peki, adaylarda aranan şartlar nelerdir? Son başvuru tarihi ne zaman? İşte haberin merak edilen tüm detayları…

Kadro ve kontenjan bilgisi

Gaziantep Üniversitesi sözleşmeli personel alımı kadro ve kontenjan bilgisi şu şekildedir:

  • Lise mezunu; 110 Temizlik Personeli, 36 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 100 Hemşire, 3 Diğer Sağlık Personeli, 1 Şoför,
  • Ön Lisans mezunu: 31 Sağlık Teknikeri, 9 Büro Personeli, 4 Tekniker,
  • Lisans mezunu: 80 Hemşire, 8 Büro Personeli, 1 Biyolog, 1 Diğer Sağlık Personeli olmak üzere 384 sözleşmeli personel alımı yapılacak.

Başvuru şartları nelerdir?

Gaziantep Üniversitesi sözleşmeli personel alımında adaylarda genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 48. maddesindeki şartlar aranmaktadır. Bu kapsamda:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından mahrum olmamak,
  • Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,
  • Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek,
  • Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,
  • Erkek adayların askerliğini yapmış ya da askerlik ile ilişiğinin olmaması gerekmektedir.

Adayların herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı ya da emekli aylığı almıyor olmaları gerekir. Bunun yanı sıra nöbet usulü çalışmasına herhangi bir engelinin olmaması gerekmektedir. Adayların 2022 yılında gerçekleştirilen KPSS’den Lise P94, Ön Lisans P93, Lisans P93 puan türünden en az 50 puan almaları gerekmektedir. Personel alımındaki bazı kontenjanlar için YDS İngilizce dilinden en az 50 puan almış olmaları gerekir.

Başvuru tarihleri

Başvuru tarihleri 16-30 Mart 2023 olarak açıklanmıştır. Adayların başvurularını şahsen Gaziantep Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına yapmaları gerekir.