En az Lise mezunu 104 sözleşmeli personel alımı yapılacak! Hemşire, Eczacı, Büro Personeli...

En az Lise mezunu 104 sözleşmeli personel alımı yapılacak! Hemşire, Eczacı, Büro Personeli...
Erciyes Üniversitesi sözleşmeli personel alımı yapacak. Adaylarda aranan şartlar, başvuru bilgileri ve kontenjan bilgisi açıklandı. Peki, hangi branşlarda alım yapılacak? Son başvuru tarihi ne zaman? Adaylarda aranan şartlar nelerdir?

Erciyes Üniversitesi bünyesinde istihdam edilmek üzere sözleşmeli personel alımı ilanı yayımlandı. 104 personel alımı yapılacağı duyuruldu. Hemşire, Büro Personeli, Spor Uzmanı başta olmak üzere farklı branşlarda alım yapılacak. İşte Erciyes Üniversitesi personel alımı ilanı detayları…

Personel alımı kontenjan bilgisi

  • Lise mezunu adaylar arasından; 40 Destek Personeli, 25 Hemşire,
  • Ön Lisans mezunu adaylar arasından; 11 Sağlık Teknikeri, 1 Diğer Sağlık Personeli, 2 Büro Personeli, 3 Laborant, 3 Tekniker,
  • Lisans mezunu adaylar arasından; 5 Hemşire, 2 Eczacı, 2 Spor Uzmanı, 1 Fizyoterapist, 1 Diyetisyen,
  • 5 Büro Personeli, 2 Diğer Sağlık Personeli olmak üzere 104 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek.

Adaylarda aranan şartlar nelerdir?

Erciyes Üniversitesi bünyesinde istihdam edilmek üzere yapılacak olan personel alımında adaylarda 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesindeki şartlar aranıyor. Bu kapsamda adayların, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, Kamu haklarından mahrum olmaması, görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorununun bulunmaması ve yapılacak güvenlik soruşturmasından ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç almaları gerekir. Erkek adayların askerliğini yapmış olması ya da askerlik ile ilişiğinin olmaması gerekir. Alım yapılacak branşlara göre bazı özel şartlar da aranacaktır.

Mülakat olmayacak!

Erciyes Üniversitesi sözleşmeli personel alımında adaylarda KPSS şartı aranmaktadır. Adayların 2022 yılında gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavından alınan puanlar esas alınarak en yüksek puandan en düşük puana kadar değerlendirme yapılacaktır.

Başvurular nasıl ve ne zaman yapılacak?

Erciyes Üniversitesi sözleşmeli personel alımı başvuruları 28 Mart 2023 tarihi itibarıyla başladı. Adayların başvuru iş ve işlemlerini en geç 11 Nisan 2023 tarihine kadar tamamlamaları gerekir. Adaylar başvuru işlemlerini online olarak; https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresi üzerinden gerçekleştireceklerdir.