Belediye’den memur alımı ilanı! A2 ehliyeti olanlar başvuru yapabilir!

Belediye’den memur alımı ilanı! A2 ehliyeti olanlar başvuru yapabilir!
Karayaka Belediyesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere memur alımı yapacağını duyurdu. Adaylarda aranan şartlar ve kontenjan bilgisi de paylaşıldı. Peki, memur alımında hangi şartlar aranmaktadır? Başvuru detayları nelerdir?

Karayaka Belediyesi memur alımı ilanı paylaşıldı. Kadın ve erkek adaylar arasından hizmetli memur alımı yapılacak. Adaylarda aranan şartlar, kadro, kontenjan bilgisi ve başvuru detayları ile ilgili bilgilendirme yapıldı. İşte haberin merak edilen tüm detayları…

Kadro ve kontenjan bilgisi

Karayaka Belediyesi Yardımcı Hizmetler sınıfında 11. dereceli kadroda görevlendirilmek üzere 1 Hizmetli memur alımı yapacağını duyurdu. Adayların herhangi bir Ortaöğretim kurumundan (Lise ya da dengi okul) mezun olmaları ve en az A2 sınıfı sürücü belgesine sahip olmaları gerekir.

Başvuru şartları nelerdir?

Karayaka Belediyesi memur alımında adaylarda genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 48. maddesindeki şartlar aranmaktadır. Bunun yanı sıra adaylarda eğitim ve KPSS puanı şartı da aranıyor. Şartlar şu şekildedir:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından mahrum olmamak,
  • Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,
  • Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek,
  • Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,
  • Erkek adayların askerliğini yapmış ya da askerlik ile ilişiğinin olmaması gerekmektedir.

Adayların 2022 yılında gerçekleştirilen KPSS’den Lise için P94 puan türünden en az 60 puan almaları gerekmektedir. Bunun yanı sıra, adayların daha önce çalıştıkları kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik ya da ahlaki sebeplerden dolayı çıkarılmış olmaması da aranan şartlar arasında bulunuyor. 13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik kısmında belirtilen en az A2 sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekir.

Başvuru tarihleri

Adayların başvuru işlemlerini 27 Nisan ve 2 Mayıs 2023 tarihleri arasında tamamlamış olmaları gerekir. Adaylar başvurularını sadece Karayaka Beldesi Hürmüzlü Mahallesi Cumhuriyet Meydanı No:9 adresine yapabilecekler.