Adalet Bakanlığı 3 farklı branşta 64 personel alımı yapıyor!

Adalet Bakanlığı 3 farklı branşta 64 personel alımı yapıyor!
Adalet Bakanlığı bünyesinde yaşanan personel eksikliğini gidermek adına personel alımı ilanını yayımlayarak, iş arayan kişilere duyurdu. Adalet bakanlığı tarafından yayınlanan personel alımı ile ilgili detaylar haberimizin devamında sizlerle...

Resmi Gazete üzerinden yayımlanan ilana göre, Adalet bakanlığı bünyesinde 3 farklı branşta 64 personel alımı yapılacağı bilgisi yer alırken, personel alımı için başvuru gerekli şartların bilgisi verildi. Peki Adalet Bakanlığı personel alımı hangi branşta gerçekleşecek? Bakanlık bünyesine katılmak için eğitim şartı nedir?

Adalet Bakanlığı personel alım ilanı yayımladı!

Resmi Gazete üzerinden yayımlanan ilana göre, Adalet bakanlığı bünyesinde 3 farklı branşta 64 personel alımı yapılacağı bilgisi yer alırken, Adalet Bakanlığı bünyesine alımı yapılacak Sözleşmeli Personel kadro listesi şu şekilde;

  •  32 Bilişim Personeli,
  •  14 Mühendis,
  •  18 Çözümleyici, personel alımı yapılacağı bilgisi verildi.

Başvuru şartları neler?

Adalet Bakanlığı tarafından resmi gazete üzerinden yayımlanan ilan için başvuru yapacak adaylardan 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. Maddesinde yer alan şartlar talep edilmektedir söz konusu şartlar ise şu şekilde yer alıyor;

Adalet Bakanlığı bünyesine katılarak istihdam sağlamak isteyen adayların, başvuru şartları kapsamda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması aranan temel şartlar arasında yer alırken, personel alımı için başvuru yapacak adayların Kamu haklarından mahrum olmaması ve görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmaması gerekmektedir.

Ayrıca yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olması gerekmektedir.

Tüm bunlara ek olarak başvuru yapacak adayların, herhangi bir suçtan dolayı hüküm giymemiş olması ve 18 Yaşını tamamlamış olması gerekmektedir.

Personel alımları için başvuru yapacak adaylardan 2022 KPSSp3 puan türünden en az 60 puan almış olması şartı yer alırken, Sözleşmeli Bilişim Personeli alımı için KPSS şartı yer almazken söz konusu alımlar YDS puanı baz alınacaktır.

Yukarıda belirtilen şartları taşıyan kişiler başvuru işlemlerini 20 Eylül- 04 Ekim 2023 tarihleri arasında elektronik ortamda online olarak yapılması gerekmektedir.

Personel alımı için başvuru yapacak adaylar personel alımı ile ilgili daha kapsamlı bilgileri ilan detaylarından ulaşım sağlayabilir.