Zafer Partisinin kimi destekleyeceği belli oldu! Ümit Özdağ az önce açıkladı: Flaş ikinci tur kararı geldi

Zafer Partisinin kimi destekleyeceği belli oldu! Ümit Özdağ az önce açıkladı: Flaş ikinci tur kararı geldi
Sinan Oğan'ın Cumhur İttifakı'na desteğini açıklamasının ardından gözler Ümit Özdağ'ın açıklamalarına çevrilmişti. Az önce Ümit Özdağ açıklamalarında kimi destekleyeceğini paylaştı.

Sinan Oğan'ın Cumhur İttifakı'na desteğini açıklamasının ardından gözler Ümit Özdağ'ın açıklamalarına çevrilmişti. Bu sabah Ümit Özdağ açıklamalarında İçişleri Bakanlığı için sinyal vermişti. Özdağ açıklamalarında ikinci tur için kimi destekleyeceğini paylaştı. Bu kapsamda Ümit Özdağ Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte açıklama yaptı. 

Gözler Ümit Özdağ'ın açıklamalarına çevrilmişti. Sabah saatlerinde İçişleri Bakanlığı için sinyal verdi ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte açıklamalarda bulundu.

KEMAL KILIÇDAROĞLU'NUN AÇIKLAMALARI 

Açıklamalarında "Türkiye'nin geleceği, Türkiye'nin huzurlu ülkesi olması amacıyla her bir genel başkana sorumluluklar düşüyor. Bizler de bir araya geldik, oturduk konuştuk. Güzel sonuçlar elde edildi." ifadekerini kullanan Kemal Kılıçdaroğlu açıklamalarının devamında "Umarım Türkiye güzel günlere gebe. Seçim sonrası tekrar buluşacağız" ifadelerini kullandı. 

Ümit Özdağ ise yaptığı açıklamalarında "Türkiye'nin en önemli sorunu 13 milyon sığınmacı ve kaçağın geri yollanmasıdır. 13 milyon vatanlarına geri yollanmadan, yenilerinin gelmesi engellenmeden Türkiye'nin ekonomik sorunlarını aşması mümkün değildir" ifadelerini kullandı ve şöyle devam etti:

KİMİ DESTEKLEYECEĞİ BELLİ OLDU 

"11 milyar dolar harcayarak fakirlikten kurtulamayız, kiraların yükselişini engelleyemeyiz, sokaklarda güvenliği sağlayamayız, çocuklarımıza iş bulamayız. Bir ülke 13 milyon sığınmacıyla ekonomisini, güvenliğini doğru bir çizgiye oturtamaz.

Birinci turun sonunda görük ki ortaya çıkan görünüm iki adayın 28'inde bir ikinci yarış için Türk halkının önüne gideceği çerçeveyi oluşturmuş ve Numan Bey bizi ziyaret etti. Kendilerine sorduk, 'Sığınmacılar konusunda ne yapmak istiyorsunuz' diye sorduk. Anlattıkları sığınmacıların vatandaşlarına dönemsini içermiyordu. Kemal Bey ile görüştük, sığınmacıların geri dönmesi gerektiğini söyledi. Kendisiyle fikir birliğine vardık. Zafer Partisi olarak Sayın Kılıçdaroğlu'nu ikinci turda destekleme kararı verdik"