Yüzlerce can göçük altında kaldı! Feci olay yaşandı: Kurtarma çalışmaları acil başladı

Yüzlerce can göçük altında kaldı! Feci olay yaşandı: Kurtarma çalışmaları acil başladı
Aksaray ilinde uzun süredir devam eden yoğun yağışlar, felaketlere neden oldu. Son olarak, 750 küçükbaş hayvanın barındığı bir mandıra çöktü, bu durum kurtarma operasyonlarının başlatılmasına sebep oldu.

Aksaray’ın Yeşilova beldesinde yer alan bir mandıra, aşırı yağışlar sonucunda çöktü. Bu olayın ardından vatandaşlar, durumu 112 Acil Çağrı Merkezine bildirdi. İl Afet Acil Durum (AFAD), Aksaray Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ve jandarma ekipleri, hızla olay yerine sevk edildi.

Ekipler Harekete Geçti

Kısa sürede olay yerine ulaşan ekipler, iş makineleriyle desteklenen kurtarma çalışmalarına başladı. Çöken mandıranın enkazında mahsur kalan hayvanları kurtarmak için yoğun bir çaba sarf ediliyor.

İl Afet Acil Durum Müdürü Kadir Çelik, olayın vahametini doğruladı. Çöken mandıranın altında kalan hayvanların kurtarılması için ekiplerin büyük bir özveriyle çalıştığını belirtti.

Köy Muhtarının Açıklaması

Yeşilova Köseli Mahalle Muhtarı Kemal İlgün, bölgedeki uzun süreli yağışların etkisiyle mandıranın çöktüğünü ve yaklaşık 750 küçükbaş hayvanın zarar gördüğünü açıkladı. Kurtarma çalışmalarının devam ettiğini ve kayıpların sabah saatlerinde netleşeceğini ifade etti.