Sosyal Güvenlik Kurumu implant tedavisi için destek ödemelerini arttırdı! İşte 2023 yılı için güncel destek ödemeleri…

Sosyal Güvenlik Kurumu implant tedavisi için destek ödemelerini arttırdı! İşte 2023 yılı için güncel destek ödemeleri…
Sosyal Güvenlik Kurumu, genel sağlık sigortası kapsamında yaptığı ödemelerde güncellemelerin yapıldığını açıkladı. Bu kapsamda, kemik içi implant ve gözlük camı ile çerçevelerine ödenen tutarlarda da zamlar meydana geldi.

Sosyal Güvenlik Kurumu, genel sağlık sigortası kapsamında yer alan kemik içi implant ve gözlük cam ile çerçevelerinin de yer aldığı sağlık ödemeleri için gerçekleştirdiği desteklerde zam yaptığını açıkladı. Yüzde 39 ile yüzde 200 arasında değişen zamlar ile 2023 yılı destek ödemeleri arttı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından genel sağlık sigortalıları adanan tutarların, sağlık uygulama tebliği kapsamında artırıldığını açıkladı. Bu kapsamda sağlık hizmetlerine dair yeni fiyatların belirlendiği ifade edildi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, kemik içi implanta her implant için 90 TL olan ve SGK tarafından ödenen tutarın, 750 liraya çıkartıldığını açıkladı.

İMPLANT ÖDEMELERİ ARTTI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarafından yapılan açıklamalarda, kemik içi implanta her implant için 90 TL olan ve SGK tarafından ödenen tutarın, 750 liraya çıkartıldığı bildirildi. Terörle Mücadele Kanunu kapsamında aylık alan gaziler ile vazife ve harp malulleri, başkasının yardım ve desteği olmaksızın yaşamak için gereken hareketleri yapamayacak derecedeki vazife ve harp malulleri ile terör olaylarında yaralananlara kemik içi implant için ödenen tutarın ise, 2.500 liraya çıkartıldığı da açıklandı.

ORTEZ VE PROTEZ ÖDEMELERİ DE ARTTI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin yaptığı açıklamalarında şu bilgilere de yer verdi; ‘’Vatandaşlarımızın ayakta tedavi kapsamında evlerinde kullandıkları tıbbi malzemeler ile gazilerimizin kullanımına özel ortez ve protez tutarları yüzde 50 ile yüzde 100 arasında değişen oranlarda; gözlük cam ve çerçeve içinde ödenen tutarlar ise, yüzde 39 ile yüzde 200 arasına değişen oranlarda artırıldı. Çölyak hastalığında ve protein metabolizması bozukluklarında; hastaların kısıtlı diyetleri sebebi ile kullandıkları hayati öneme haiz özel formüllü un ve mamul ürünler için aylık nakdi ödemelerde de yüzde 100 artış yapıldı. Tüm vatandaşlarımıza hayırlı olsun.’’