Son dakika şehidimiz var! 2 yıl önce yaralanmıştı: Acı haber bugün geldi

Son dakika şehidimiz var! 2 yıl önce yaralanmıştı: Acı haber bugün geldi
27 Eylül 2022 tarihinde Kocaeli Gölcük Donanma Komutanlığı'nda meydana gelen kaza, sözleşmeli er Rıdvan Gürsoy'un hayatını değiştirdi. Ancak, iki yıl boyunca devam eden hayat mücadelesi sona ererek, Gürsoy şehit oldu.

27 Eylül 2022 tarihinde Kocaeli Gölcük Donanma Komutanlığı'nda meydana gelen kaza sonucu yaralanan ve Ankara GATA Hastanesi'nde tedavi altına alınan sözleşmeli er Rıdvan Gürsoy'un yaşam mücadelesi, ne yazık ki sona erdi.

Şehadet Haberi

Sözleşmeli asker olarak görev yapan ve bekar olan Rıdvan Gürsoy'un, şehadet haberinin alınması, Türkiye'yi derin bir üzüntüye boğdu. Gürsoy'un vatan uğruna verdiği bu fedakarlık, millet tarafından büyük bir saygı ve minnetle karşılandı.

Cenaze Töreni

Şehit Rıdvan Gürsoy'un cenazesi, yarın öğle namazını müteakip Kütahya'nın Tavşanlı ilçesine bağlı Balıköy beldesinin Kadı Mahallesi'nde defnedilecek. Bu törene, Gürsoy'un ailesi, yakınları ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen vatandaşlar katılacak.

MSB'den Paylaşım: Saygı ve Rahmet

Milli Savunma Bakanlığı, şehit Rıdvan Gürsoy'un vefatını duyurduğu bir paylaşım yaparak, Gürsoy'a ve ailesine Allah'tan rahmet diledi. Bu paylaşım, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin ve Türk milletinin şehitlere olan derin saygısını bir kez daha gösterdi.