Son dakika resmen facia yaşandı! Onlarca kişi hayatını kaybetti

Son dakika resmen facia yaşandı! Onlarca kişi hayatını kaybetti
Orta Afrika Cumhuriyeti'nin başkenti Bangui'de yaşanan trajik bir olayda, 300 kişiyi taşıyan bir teknenin batması sonucu en az 58 kişinin yaşamını yitirdiği belirtildi.

Ulusal basındaki haberlere göre, Bangui'de bulunan Mpoko Nehri'nde, kapasitesinin üzerinde yük ve yolcu taşıyan bir teknenin battığı bildirildi. Faciada en az 300 kişinin bulunduğu ifade edilirken, 58 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı.

Arama Kurtarma Çalışmaları Devam Ediyor

Bölgede, facia sonrası arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği belirtiliyor. Ekipler, teknenin battığı bölgede kayıp olan veya mahsur kalan kişileri bulmak için yoğun çaba harcıyor.

Nehirler ve Göller, Ulaşımın Ana Yolu

Orta Afrika Cumhuriyeti'nde yeterli asfalt yol bulunmaması nedeniyle halk, genellikle nehirleri ve gölleri ulaşım için kullanıyor. Ancak bu durum, zaman zaman tehlikeli durumların yaşanmasına ve trajik olaylara yol açabiliyor.

Bu son facia da, ülkede nehirlerin ve göllerin ulaşımın ana yolu olmasının beraberinde getirdiği riskleri bir kez daha gözler önüne serdi. Halkın güvenli ulaşım için daha etkin önlemler alınması gerektiği vurgulanıyor.