Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çok önemli açıklamalar: Müjdeyi verdi, Mayıs ayında yapılacak

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çok önemli açıklamalar: Müjdeyi verdi, Mayıs ayında yapılacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan çok önemli açıklamalarda bulunarak önemli bilgiler paylaştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında bir müjde daha vererek Mayıs ayında yapılacağını belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MEB Şura Salonu'ndaki 3500 Engelli Öğretmen Ataması Töreni'nde önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan burada yaptığı konuşmada Mayıs ayında 45 bin öğretmen ataması daha yapılacağını belirtti. 

3.500 ENGELLİ ÖĞRETMEN ATAMASI 

Eğitim camiamızın kıymetli mensupları, değerli engellilerimiz sizleri muhabbetle selamladığını belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarında bugün 3500 engelli öğretmen adayımızın ataması için bir arada olunduğunu bildirdi.

45 BİN ATAMA MÜJDESİ GELDİ

Mayıs ayında 45 bin öğretmen ataması planladıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"Mayıs ayında gerçekleştirmeyi planlandığımız 45 bin öretmen ataması ile sizlerin yanında olmayı sürdüreceğiz. Öğretmenlik meslek kanunu eğitimdeki reformlarımızdan biridir. Kariyer sistemi getiren bu kanunla mali ve sosyal haklarda iyileşme yaptık. Birileri ortalığı karıştırmak için harekete geçti. Öğretmenlerimiz kazanımlarına sıkı sıkıya sahip çıktı. Baş öğretmen ve uzman öğretmen unvanlarını alan öğretmenlerimiz mali haklarından da yararlanmaya başladı. 517 bine yakın öğretmenimizi bir kez daha tebrik ediyorum. Baş öğretmen maaşı 25 bin uzman öğretmen maaşı da 22 bin 500 lirayı buldu. Her iyileştirmeden öğretmenlerimiz de yararlanmaya devam edecektir.

Türkiye uzunca süre engelli bireylerinin haklarını kullanabilmesi konusunda ciddi eksiklikler yaşadı. Ülkemizin her ferdi biriciktir. Engellilerini ihmal eden ülke potansiyelinin bir kısmından vazgeçmiş demektir. Biz zihniyet devrimi gerçekleştirdik. Engellilerimizin hayatının her alanında gurur duyuyorsak bu dönüşüm sayesindedir.

KENDİ İNSANIMIZA GÜVENİMİZ...

Malzemesi insan olan öğretmenlik, zaten yükü ağır olan bir sorumluluktur. Sizler bu sıkıntıların hepsinin üstesinden gelme iradesi ile bugün buradasınız. Bu ülkenin ister engelli, ister engelsiz vatandaşı bilecek ki önünde bütün kapılar sonuna kadar açıktır. Çocuklarımıza vereceğimiz en büyük hediye onları bu özgüvene sahip kılmaktır.

Kendi insanımıza güvenimiz öyle hamasetten ibaret, böbürlenme değildir. Siyasi, ekonomik, sosyal alanda fert fert başarılı olan insanımızın güçlü kurumların desteği ile başarılarını artıracağından şüphe duymuyoruz. Gerektiğinde yedi düvele meydan okurken de milletimizin bu özelliğine güvendik, güveniyoruz.

Bu teröristlerin geçtiği mecralardan bizim öğrencilerimiz geçmeyecek inşallah. Atamasını yaptığımız öğretmenlerimizi tebrik ediyorum."