Son dakika 2 şehirde enkaz arama kurtarma çalışmaları sona erdi! Ekipler diğer illere sevk edildi: AFAD böyle duyurdu

Son dakika 2 şehirde enkaz arama kurtarma çalışmaları sona erdi! Ekipler diğer illere sevk edildi: AFAD böyle duyurdu
AFAD tarafından yapılan duyuruda 2 şehirde arama kurtarma çalışmalarının sona erdiği ekiplerin diğer illere sevk edildiği bildirildi.

AFAD'ın verilerine göre 6 Şubat Pazartesi sabahı saat 04:17'de Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde 7.7; saat 13.24'te Elbistan ilçesinde 7.6 büyüklüğünde iki deprem meydana geldiği belirtilerek AFAD tarafından bir açıklama daha yapıldı. Bu açıklamada saat 07:45 itibariyle can kaybının 12 bin 873'e, yaralı sayının 62 bin 937'e yükseldiği belirtildi. Ayrıca AFAD tarafından yapılan duyuruda Şanlıurfa ve Kilis'te arama kurtarma çalışmalarının tamamlandığı vurgulandı.

ŞİDDETLİ DEPREMLER OLDU 

AFAD'ın verilerine göre, 6 Şubat Pazartesi saat 04:17'de 7.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi olan deprem, yerin 7 km altında gerçekleşmişti. Saat 13.24'te ise merkez üssü Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesi olan 7.6 büyüklüğünde bir deprem daha meydana gelmişti. 

Deprem başta Malatya, Gaziantep Diyarbakır, Adıyaman olmak üzere birçok kentten hissedildi. Depremin ardından bölgede ekiplerin yoğun çalışması sürüyor.

YAPILAN DUYURU 

AFAD tarafından konu hakkında yapılan duyuruda şu ifadeler kullanıldı:

KİLİS'TE ÇALIŞMALAR TAMAMLANDI 

"Ekiplerimiz, Kilis'te arama kurtarma çalışmalarını tamamlamıştır. Kilis'teki arama kurtarma Ekiplerimiz ivedilikle çalışmaların devam ettiği diğer illere sevk edilmiştir.

Bugün saat 11.38 itibarıyla Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerden kara yolu, demir yolu ve hava yoluyla 28 bin 44 kişi tahliye edildi.

ŞANLIURFA'DA ÇALIŞMALAR TAMAMLANDI

Ekiplerimiz, Şanlıurfa’da arama kurtarma çalışmalarını tamamlamıştır. Şanlıurfa'daki arama kurtarma Ekiplerimiz ivedilikle çalışmaların devam ettiği diğer illerimize sevk edilmiştir."