Perşembe gününe herkes dikkat etsin! Peş peşe uyarı yapıldı: Önlem almayanlar yanacak

Perşembe gününe herkes dikkat etsin! Peş peşe uyarı yapıldı: Önlem almayanlar yanacak
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, güncel hava durumu raporunu yayımladı ve Perşembe gününe dikkat çekti.

Yapılan tahminlere göre, Çarşamba günü ülke genelinde parçalı ve çok bulutlu bir hava bekleniyor. Batı Akdeniz’in iç kesimleri, Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu (Van hariç), Güneydoğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Kastamonu ve Sinop çevreleri, Antalya’nın batı kıyıları ile Akdeniz’in Toroslar kesiminin yağmur ve sağanak yağışlı olması tahmin ediliyor.

Kar Yağışı Bekleniyor

Perşembe günü ise birçok şehirde kar yağışı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunun yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışı öngörülüyor.

Hava Sıcaklığı ve Rüzgar Durumu

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmezken, rüzgarın genellikle kuzey ve doğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Uyarılar ve Tehlikeler

Çığ Tehlikesi Uyarısı: Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunduğundan dikkatli olunmalıdır.

Toz Taşınımı Uyarısı: Güneydoğu Anadolu'da toz taşınımı beklendiğinden, olumsuz şartlara karşı dikkatli olunmalıdır.

Bilgilendirme ve Önemli Notlar

Gece ve sabah saatlerinde, Marmara ve İç Ege’de yer yer pus ve sis, doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı görülebileceği belirtiliyor. Ayrıca, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

Son dakika hava durumu raporuna göre, vatandaşların dikkatli olmaları ve gerekli tedbirleri almaları gerekmektedir.