O şehirlerde yaşayanlar dikkat! Şiddetli sağanak yağış olacak: Önlem almadan dışarı çıkmayın

O şehirlerde yaşayanlar dikkat! Şiddetli sağanak yağış olacak: Önlem almadan dışarı çıkmayın
MGM'nin tahminlerine göre, Türkiye'nin kuzey ve doğu kesimlerinde parçalı, yer yer çok bulutlu bir hava bekleniyor. Ancak, sabah saatlerinde bazı bölgelerde sağanak yağışlar görülebilir.

Bu bölgeler arasında Doğu Akdeniz'in doğusu, Toroslar Mevkii, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ve Güneydoğu Anadolu'nun batısı yer alıyor. Ayrıca, Samsun'un doğusunda da yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar olması bekleniyor.

Batı İç Kesimlerde Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

Batı kesimlerin iç bölgelerinde sabah ve gece saatlerinde pus ve yer yer sis hadiselerinin yaşanabileceği uyarısı yapılıyor. Özellikle sürücülerin bu duruma karşı dikkatli olmaları ve gerekli önlemleri almaları önem taşıyor.

Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu'da Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunduğu belirtiliyor. Dağlık bölgelerde yaşayanların bu duruma karşı dikkatli olmaları ve gerekli önlemleri almaları önem arz ediyor.

Hava Sıcaklığı Artışı Devam Ediyor

Ülke genelinde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği ve bu artış trendinin devam edeceği tahmin ediliyor. Vatandaşların bu duruma karşı gerekli önlemleri alarak sıcaklık artışına karşı hazırlıklı olmaları önemli.

Dikkat Çekici Detaylar

Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden esmesi beklenirken, Marmara'nın güneyi ve diğer belirtilen bölgelerde zaman zaman kuvvetli esmesi öngörülüyor. Bu durumda denizde seyahat edenlerin ve dışarıda çalışanların dikkatli olmaları gerekiyor.