O şehirde korkunç olay yaşandı! Patlama rsiki var: Tamamen kapatıldı

O şehirde korkunç olay yaşandı! Patlama rsiki var: Tamamen kapatıldı
Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde meydana gelen trafik kazasında, akaryakıt yüklü bir tanker devrildi.

Tanker önce üst geçit köprüsüne çarptı, ardından da park halindeki 3 araca çarparak devrildi. Kazada tankerden sızan benzin yol üzerine döküldü.

Tankerin Çekici Kısmı Koptu

Tankerin çekici kısmının koptuğu kazada, benzin yola saçıldı. Patlama riskine karşı, yolun her iki şeridi de trafiğe kapatıldı ve çevredeki evler tahliye edildi.

Tanker D-130 Karayolu'nda Devrildi

Kaza, D-130 Karayolu'nda meydana geldi. Tanker, Gölcük ilçesinde seyir halindeyken kontrolden çıkarak karşı şeride geçti. Üst geçit köprüsüne çarparak devrilen tanker, park halindeki araçlara çarptı.

Yaralılar Var

Kazada yaralanan tanker sürücüsü, hastaneye kaldırıldı. Çevredeki vatandaşlar da sağlık ekipleri tarafından kontrol edildi.

Yol Trafiğe Kapatıldı

Tankerin devrilmesi sonucu oluşan kaza nedeniyle D-130 Karayolu'nda trafik akışı durdu. Yolun İzmit ve Yalova istikametinde ulaşım sağlanamazken, trafik akışı sahil kesimine yönlendirildi.

Çalışmalar Devam Ediyor

Tankerin olay yerinden kaldırılması için çalışmalar başlatıldı. İtfaiye ekipleri de tedbir amaçlı soğutma çalışması yapıyor. Kocaeli Vali Yardımcısı İsmail Gültekin ve Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, olay yerinde incelemelerde bulundu.