Meteoroloji Pazar günü için alarm verdi! 15 şehir için Sarı ve Turuncu alarm verildi: Gün boyu çok kuvvetli olacak

Meteoroloji Pazar günü için alarm verdi! 15 şehir için Sarı ve Turuncu alarm verildi: Gün boyu çok kuvvetli olacak
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, ülke genelinde beklenen hava durumu tahminlerini paylaştı ve yarın için alarm verildi. Çok sayıda şehirde çok kuvvetli yağışların olacağı bildirildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre çok önemli bir duyuru yapıldı. Yapılan açıklamada ülke genelinin çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Tekirdağ, Kırklareli ve Muğla çevreleri ile Çanakkale’nin iç kesimlerinin yağışlı geçeceği ifade edildi.

KUVVETLİ YAĞIŞ OLACAK

Genellikle yağmur ve sağanak, Batı ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile İç ve Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunun yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde yağışlar görüleceği bildirildi. Söz konusu yağışların Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu’nun batı kesimleri ile İstanbul'un Anadolu yakası, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Malatya, Elazığ, Tunceli ve Mardin çevrelerinde kuvvetli, Adıyaman ve Şanlıurfa çevreleri ile Kahramanmaraş’ın doğu, Malatya'nın güney ilçelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olacağı ifade edildi.

Önemli bir değişiklik olmayacağı, Doğu Anadolu'nun doğusunda mevsim normallerinin üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği paylaşıldı.

ŞİDDETLİ RÜZGAR 

Yapılan açıklamanın devamında yurdun batı kesimlerinde güneyli, doğu kesimlerde güneyli, zamanla kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvete, Marmara ile Kıyı Ege’de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) eseceği paylaşıldı.