Kılıçdaroğlu’ndan çok konuşulacak plan: Şoke eden iddia! Neden istifa etmediği belli oldu

Kılıçdaroğlu’ndan çok konuşulacak plan: Şoke eden iddia! Neden istifa etmediği belli oldu
Cumhurbaşkanlığının ikinci tur seçimleri dün akşam saatlerinde belli oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yüzde 52,16 oranında oy alarak yeniden Cumhurbaşkanı seçildi. Kemal Kılıçdaroğlu ise yüzde 47,84 oranında oy aldı. Kılıçdaroğlu ile ilgili şoke eden bir iddia ortaya atıldı.

Gelen son habere göre seçimde oyların yüzde 47,84’ünü alan Kemal Kılıçdaroğlu dün akşam 21.30’da yaptığı konuşmasında istifa etmesi bekleniyordu. Ancak Kılıçdaroğlu açıklamasında “Yürüyüşümüz devam ediyor” dedi. Bunun üzerine Kılıçdaroğlu’nun neden istifa etmediği merak edilirken, Gazeteci Gürbüz Evren, "Erdoğan'sız bir sonraki seçimi rahat kazanırız' gibi bir algı var" dedi.

Aylardır çalışmalarının devam ettiği Cumhurbaşkanlığı seçimi dün nihayet sona erdi. Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan yeniden Cumhurbaşkanı seçildi. Seçimlerden sonra gözler yeni bir açıklama için muhalefete çevrilirken saat 21.30’da Kılıçdaroğlu’ndan açıklama geldi.

KILIÇDAROĞLU'NDAN İLK AÇIKLAMA: YÜRÜYÜŞÜMÜZ SÜRÜYOR

Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamada "CHP ve Millet İttifakı tüm unsurlarıyla her cephede mücadelesini vermektedir. Ülkemize gerçek anlamda demokrasi gelinceye kadar bu mücadelenin öncüsü olmayı sürdüreceğiz. Bu vatan için ne yapsak azdır. Benim asıl üzüntü sebebim ülkeyi bekleyen çok daha büyük sıkıntılardır. O sıkıntıların karşısında ilk olarak bizler duracağız. Öncelikle bana oy veren 25 milyonu aşan vatandaşımızı moralli bir şekilde dimdik ayakta görmek istiyorum. Yürüyüşümüz sürüyor ve buradayız." ifadelerini kullandı.

NEDEN İSTİFA ETMEDİ?

CNN Türk canlı yayınına katılan Gazeteci Gürbüz Evren yaptığı açıklamasında Kılıçdaroğlu’nun bu açıklamasını şu şekilde yorumladı:

"Bir sonraki seçimlerde sayın cumhurbaşkanı aday olamayacak. Onun için muhalefet cephesinde 'bir sonraki seçimi rahat kazanırız' gibi bir algı var. 'Erdoğan'ın olmadığı seçim, kolay kazanılabilecek bir seçim' düşüncesi var. Dolayısıyla kolay kazanılabilecek seçimde sayın Kılıçdaroğlu, partinin başında kalıp, adayı belirlemede söz sahibi olmak istiyor. Kendisi aday olmak değil adayı belirlemede söz sahibi olmak istiyor"