İzmir'de İzmir-Erzurum Otobüsü Terminalde Kapılara Çarptı!

İzmir'de İzmir-Erzurum Otobüsü Terminalde Kapılara Çarptı!
İzmir otogarında yaşanan talihsiz kaza, freni boşalan otobüsün yolcu bekleme kapılarına çarpmasıyla sonuçlandı. Kazada yaralanan olmadığı bildirildi.

Bugün İzmir'de yürekleri ağza getiren bir olay yaşandı. İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde, freni boşalan bir otobüs kontrolünü kaybederek yolcu bekleme alanındaki kapılara çarptı. Saat 11.30 sıralarında meydana gelen bu korkutucu kazada, şükürler olsun ki, ölü veya yaralı olmadı. İzmir'den Erzurum'a seyahat etmek üzere olan otobüs, yolcularını almak için perona yanaştığı sırada beklenmedik bir şekilde frenleri boşaldı ve duramayarak kapılara doğru sürüklendi.

Kaza anında otobüste yolcu olmadığı, ancak yoğun bir yolcu trafiğinin olduğu terminalde büyük bir paniğe yol açtığı bildirildi. Görgü tanıkları, otobüsün hızla perona doğru ilerlediğini ve son anda kapılara çarparak durabildiğini anlattılar. Çarpmanın etkisiyle otobüsün ön kısmında ciddi maddi hasar meydana geldi. Olay yerine hızla ulaşan güvenlik güçleri ve acil durum ekipleri, terminalde güvenlik önlemlerini artırarak, olayla ilgili detaylı bir inceleme başlattılar.

Olay Sonrası Yetkililerin Açıklaması

Olay sonrası İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali yetkilileri, basın mensuplarına yaptıkları açıklamada, "Bu tür kazaların önüne geçmek için tüm araçların perona yanaşmadan önce detaylı bir teknik kontrolünden geçirilmesi gerektiğini" vurguladılar. Ayrıca, terminalin güvenlik kameraları incelenerek kazanın daha detaylı analizinin yapılacağı belirtildi.

Bu kazanın ardından, otobüs şirketleri ve terminal yönetimi, yolcu ve çalışan güvenliğini artırmak adına yeni güvenlik protokollerini gözden geçirme kararı aldı. Yolcu alım ve indirme bölgelerinde ek güvenlik önlemleri alınması, teknik kontrollerin sıkılaştırılması ve acil durum eğitimlerinin tüm terminal çalışanlarına yönelik olarak periyodik olarak yapılması planlanıyor.