İYİ Parti Genel Başkanı belli oldu! İşte yapılan ilk açıklama

İYİ Parti Genel Başkanı belli oldu! İşte yapılan ilk açıklama
İYİ Parti'nin 5. Olağanüstü Kurultayı'nda yapılan seçimlerde Müsavat Dervişoğlu, üçüncü tura kalarak 611 delegenin oyunu alarak partinin yeni genel başkanı oldu.

İYİ Parti'nin 5. Olağanüstü Kurultayı, genel başkanlık seçimiyle sonuçlandı. Kurultayda genel başkanlık için yarışan adaylardan Koray Aydın 1. turda 472, Müsavat Dervişoğlu 370, Mehmet Tolga Akalın 327 ve Günay Kodaz 2 oy aldı. 2. turda Tolga Akalın adaylıktan çekilirken, 2. turda Müsavat Dervişoğlu 570, Koray Aydın 565 oy aldı.

Müsavat Dervişoğlu İYİ Parti'nin Yeni Genel Başkanı Oldu

Seçim 3. tura kaldı ve üçüncü turda 611 delegenin oyunu alan Müsavat Dervişoğlu, Meral Akşener'in yerine İYİ Parti'nin yeni genel başkanı oldu.

Dervişoğlu'dan İlk Açıklama

Seçimin ardından açıklama yapan İYİ Parti'nin yeni Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, "Bu yolculuğa çıkarken dua ettim. Ben bir yarış kazanmadım. Çünkü kimseyle yarışmadık. Herkesin gözü bu kongredeydi. Allah hepinizden razı olsun. En küçük bir tatsız olay bile yaşanmadı. Bu iyiler ve cesurlar hareketinin nasıl bir hareket olduğunun, nasıl bir siyasi hareket olduğunun en büyük delilidir." dedi.

Akşener'den Veda ve Tebrik Mesajı

Meral Akşener, yeni genel başkan seçilen Müsavat Dervişoğlu'nu tebrik ederek, "5. Olağanüstü Kurultayımızda İYİ Parti Genel Başkanı olarak seçilen Sayın Müsavat Dervişoğlu'nu tebrik ediyor, başarılar diliyorum." şeklinde bir mesaj paylaştı.