İstanbul'u bu şekilde uyardı! 13 şehir için alarm verildi: Orhan Şen'den son dakika açıklaması

İstanbul'u bu şekilde uyardı! 13 şehir için alarm verildi: Orhan Şen'den son dakika açıklaması
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Türkiye genelinde hava durumu raporunu paylaşırken Orhan Şen'de bazı illeri uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Türkiye genelinde hava durumu raporunu paylaştı ve bazı şehirlerde sağanak yağış uyarısı yaptı. İstanbul dahil 13 şehirde gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. İşte detaylar:

Günün Hava Durumu Raporu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından paylaşılan rapora göre, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Batı, Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz ile Sakarya'da gök gürültülü sağanak yağışlar öne çıkıyor. Hava sıcaklıklarında ise iç ve batı kesimlerde 2 ila 6 derece artış bekleniyor.

"Sarı Kod"lu Uyarı

Meteoroloji, İstanbul dahil 13 şehir için "sarı kod"lu uyarı verdi. Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Kütahya, Manisa, Muğla, Sakarya, Yalova illerinde gök gürültülü sağanak yağışların etkili olması bekleniyor.

Prof. Dr. Orhan Şen'in Uyarısı

Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada İstanbul için cuma ve cumartesi günleri için uyarıda bulundu. Şen, "Yağışlı hava ülkeyi terk ediyor. Cuma, Cumartesi İstanbul’da lodos yine kuvvetli. Hafta sonu İstanbul 18-19 derece" dedi.

5 Günlük Hava Durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 5 günlük hava durumu tahminini de paylaştı. Bu tahminlere göre, önemli bir yağışın olmadığı, sıcaklıkların ise artış gösterdiği bir sürecin yaşanacağı belirtiliyor.

Hava durumu ile ilgili yapılan bu uyarılar ve tahminler, vatandaşların günlük yaşamlarını planlarken dikkate almaları gereken önemli bilgileri içeriyor. Özellikle "sarı kod"lu uyarı verilen şehirlerde dikkatli olunması, alınan önlemlere uymak önem taşıyor.