İstanbul dahil 4 şehir için alarm verildi! Meteoroloji peş peşe uyarı yaptı: Hava buz kesecek, sağanak geri dönüyor

İstanbul dahil 4 şehir için alarm verildi! Meteoroloji peş peşe uyarı yaptı: Hava buz kesecek, sağanak geri dönüyor
Meteoroloji'den alınan bilgilere göre, bugün İstanbul dahil 4 kent için sarı alarm verildi ve sağanak yağış olacağı belirtildi.

Meteoroloji'den alınan bilgilere göre, bugün İstanbul dahil 4 kent için sarı uyarı geldi. Sıcaklıkların hızla düşeceği ve karakışın tekrar görüleceği tahmin ediliyor.

Yarın İstanbul'da Sağanak Yağış Başlıyor

Özellikle İstanbul'da yarın sabah saatlerinde başlayacak olan sağanak yağış, hafta boyunca aralıklarla devam edecek. İstanbul'un yanı sıra Trakya kesimi, Kıyı Ege, Çanakkale ve Muğla çevrelerinde gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor.

Karadeniz'den Gelen Kar Yağışı Cuma Günü İstanbul'u Etkisi Altına Alacak

Hafta boyunca Karadeniz bölgesinde görülen kar yağışının Cuma günü İstanbul'a kadar yaklaşması öngörülüyor. Bu durum, şehirde kar yağışı beklentisini güçlendiriyor.

Mevsim Normallerinden Yüksek Sıcaklıklar Devam Ediyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tahminlerine göre, hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Ülke genelinde sıcaklıklar, mevsim normallerinin 4 ila 6 derece üzerinde seyredecek.

Rüzgarın Etkisi ve Özellikle 4 Kentteki Sarı Alarm

Rüzgarın genellikle güney yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esmesi beklenirken, özellikle Çanakkale, Edirne, İstanbul, Kırklareli gibi bölgelerde sarı uyarı dikkat çekiyor. Pazartesi günü Marmara'nın batısında kuzeyden esecek kuvvetli rüzgar, 40-70 km/saat hızında olabilir.

Prof. Dr. Orhan Şen'den Hava Durumu Değerlendirmesi

CNN Türk Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, günün detaylarına dair şu bilgileri paylaştı: "Bugün, Marmara ve kuzey Ege'de kuvvetli lodos devam ediyor. Gece rüzgar kuzeye dönecek ve Trakya, Kuzey Ege'de yağmur var. Yağış gece İstanbul'a gelir. Yarın rüzgar İstanbul'un kuzey ilçelerinde fırtına hızında esecek yağışla birlikte sıcaklığı 8-9 derece düşürecek. İstanbul'da bugün lodos var sıcaklık 20 derece. Gece yağmur var, yarında yağış devam eder sıcaklık 11-12 dereceye düşer. Rüzgar kuzeye dönecek hissedilen sıcaklığı 2-3 derece daha düşürür. Çocukları okula gönderirken iyi giyindirin."