İşçi servisi uçuruma devrilerek alev aldı! Yanan minibüste çok sayıda ölü ve yaralı var

İşçi servisi uçuruma devrilerek alev aldı! Yanan minibüste çok sayıda ölü ve yaralı var
Adana'da tarım işçilerini taşıyan bir minibüs uçuruma devrildikten sonra yanmaya başladı.

Feci kaza sonrası olay yerine sevk edilen itfaiye ekipleri yangını söndürürken kazada 3 kişi hayatını kaybetti. Yaralanan 18 kişi ise hastanelere kaldırıldı.

Yaralılar Arasında Çocuklar da Var

Sürücüsü henüz tespit edilemeyen tarım işçilerini taşıyan bir minibüs, Karaisalı ilçesi Gildirli Mahallesi'nde kontrolden çıkarak uçuruma yuvarlandı ve daha sonra alev aldı. İhbar üzerine olay yerine polis, sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Adana Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerinin çalışmasıyla yangın söndürüldü.

1 Yaralı Hastanede Can Verdi

Sağlık ekipleri minibüsteki 3 kişinin yaşamını yitirdiğini belirledi. Yaralanan 7'si çocuk 18 kişi, ekiplerin ilk müdahalesinin ardından hastanelere kaldırıldı. Yaralılardan birinin hastanede hayatını kaybettiği bildirildi. 17 yaralının tedavisi ise sürüyor.

Navigasyon Ayrıntısı Ortaya Çıktı

Tarım işçilerinin Mardin'in Kızıltepe ilçesinden Manisa'ya gitmek için yola çıktıkları, sürücünün yolu bilmediği için navigasyon yardımıyla ilerlediği, navigasyonun da sürücüyü Karaisalı'ya yönlendirdiği öğrenildi. Sürücünün minibüsün yakıtının bitmesi sonucu bir akaryakıta girdiğinde yanlış yola girdiğini öğrendiği ve yakıt aldıktan sonra tekrar doğru yola girmek isterken minibüsün arkasında römork takılı olduğu için virajı dönerken kaza yapıp uçuruma uçtuğu belirlendi.