İl Valiliği resmen saat verdi! Çok şiddetli sağanak yağış olacak: İşi olmayan dışarı çıkmasın

İl Valiliği resmen saat verdi! Çok şiddetli sağanak yağış olacak: İşi olmayan dışarı çıkmasın
İstanbul Valiliği, Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün verilerini paylaşarak saat verdi. Bu doğrultuda şiddetli sağanak yağış olacağı belirtilerek vatandaşların dikkatli olması gerektiği bildirildi.

Soğuk hava koşullarında Türkiye geneli boyunca süreklilik sağlıyor. Marmara ve Ege bölgelerinde sağanak yağış ve fırtına bekleniyor.

SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI

İstanbul Valiliği, bu gece başlayan İstanbul Avrupa Yakası'nda ve 29.11.2023 Çarşamba sabahına kadar İstanbul genelinde kuvvetli sağlıklınak ve göklerin çiçeklenmenin arttığını bildirdi. Valilik, ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ani kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini belirtti.

METEOROLOJİ HAFTALIK TAHMİN RAPORU

Meteoroloji'nin haftalık raporuna göre, Batı'dan gelen soğuk hava yağışları nedeniyle Çarşamba ve Perşembe günleri Ege, İç Anadolu, Marmara ve Karadeniz'de sağanak yağış bekleniyor. Cuma gününden itibaren ülke genelinde sıcaklıkların artması öngörülüyor.

23 İL İÇİN SARI KODLU UYARI

Aydın ve Muğla için sarı kodlu göklerin sağanak yağmur uyarısı yapıldı. Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, Edirne, İstanbul, Kastamonu, Kırklareli, Kocaeli, Kütahya, Sakarya, Sinop, Tekirdağ, Zonguldak, Bartın, Yalova, Düzce ve Karabük için sarı kodlu rüzgar uyarısı verildi. Balıkesir, İzmir ve Manisa için ise sarı kodlu göklere sağanak yağış ve rüzgar uyarısı yapıldı.