Gitmek isteyen depremzedeler Antalya, Alanya, Mersin gibi bölgelerde otellere yerleştirilecek!

Gitmek isteyen depremzedeler Antalya, Alanya, Mersin gibi bölgelerde otellere yerleştirilecek!
Cumhurbaşkanı Erdoğan gitmek isteyen depremzedelerin Antalya, Alanya, Mersin gibi bölgelerde otellere yerleştirileceğini duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremlerin ardından şehre giderek incelemelerde bulundu. 10 ilimizde meydana gelen deprem sonrası yapılan hazırlıklara ilişkin bilgiler veren Erdoğan, gitmek isteyen depremzedelerin Antalya, Alanya, Mersin gibi bölgelerde otellere yerleştirileceğini duyurdu.

Konuya ilişkin Erdoğan ‘’ Şu anda vatandaşlarımda Antalya, Alanya, Mersin gibi bölgelerde otellerle görüşmeleri yaptık. Otellerde kalma arzusunda olanlar varsa vatandaşlarımızı yerleştirmeye hazırız. Çok ciddi sayıda oda kapasitesine ulaştık." Dedi.

Depremin son bilançosuna ilişkin bilgilerde veren Cumhurbaşkanı Erdoğan şu açıklamalarda bulundu;

CAN KAYBI 8 BİNİ AŞTI

 "Şu an itibarıyla vefat edenlerin sayısı 8 bin 574, yaralı sayısı 49 bin 133, yıkılan bina sayısı 6 bin 444. Bütün imkanlarımızı seferber ettik, devlet tüm imkanlarıyla başta AFAD olmak üzere çalışmalarını belediyelerle yürütüyor.

Buradan vatandaşlarımızın, milletimin bugüne kadar bu tür felaketlerde gösterdiği sabır neyse bu felaketlerde de vatandaşım sabrı gösterdi, bundan sonra da gösterecektir. Tüm illerimizde bakan arkadaşlarımla birlikte bu operasyonların koordinasyonunu yürütüyoruz. Devletin kurumları işbaşında. İkinci gün ve bugün duruma hakimiyet tesis edildi. Enkazlarda çalışmalar sürüyor, enkaz kaldırma çalışmalarını bakanlığımız yürütmeye başlıyor. Hedefimiz 1 yıl içinde toplu konut idaresiyle aynı şekilde Kahramanmaraş ve 9 ilimizde bunları gerçekleştireceğiz. Bizler vatandaşlarımızın asla sokakta kalmasına müsaade edemeyiz.'' dedi.