CHP lideri Özel açıkladı! Erken seçim için tek şart açıklandı: Olursa erken seçim de olur

CHP lideri Özel açıkladı! Erken seçim için tek şart açıklandı: Olursa erken seçim de olur
CHP Genel Başkanı Özgür Özel, katıldığı canlı yayında erken seçim tartışmalarına değindi.

Özel, "Emeklinin sesini duymazsan, gençlerin geleceklerini karartmaya devam edersen, millet erken seçim isterse, ben de haydi derim. Böyle giderlerse yakın" dedi.

Emeklilerin Sesini Duyurmak İçin Büyük Bir Miting Yapılacak

Özel, Now TV'de katıldığı canlı yayında, "Çok yakında bir büyük emekli mitingi yapacağız. Yeri ne olur, ne zaman olur, onu değerlendireceğiz. Bizim mitinglerimiz, barışçıl mitingler olacak. Emeklilerin sesini duymamaya devam ederlerse biz, emeklilerin sesini duyurmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız" şeklinde konuştu.

Erken Seçim Tartışmaları ve Özel'in Yaklaşımı

Özel, erken seçim tartışmalarıyla ilgili olarak, "31 Mart seçimlerinin ardından, 'ben bir erken seçim tartışması başlatmayacağım' dedim. Şimdi emeklinin sesini duymazsan, gençlerin geleceklerini karartmaya devam edersen, millet erken seçim isterse, ben de haydi derim. Böyle giderlerse yakın" açıklamasını yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Görüşme

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yapılacak görüşmeye ilişkin konuşan Özgür Özel, "Önceki dönem genel başkanlarımızla da görüşmeler yapacağız. Önemli bir noktadayız. Bir nezaket ziyareti değil, nezaketi elden bırakmadan bir çalışma ziyareti olacak. Karşımızdakilerin her birisi bu milletin seçtiği insanlar. Meclis'te muhalefetimizi yapıyoruz. Gerektiği yerde de müzakere edeceğiz. Biz bir kişinin karar verdiği bir yapı değiliz" şeklinde konuştu.

Görüşmenin Yapılacağı Yer ve İçeriği

Özel, "Sayın Cumhurbaşkanı, randevuyu Çankaya'ya verirse çok şık olur. Meclis olabilir. AK Parti Genel Merkezi de olabilir. Beştepe'de randevu verilirse de Beştepe'ye giderim. İçerik, yer tartışmasından önemli. Bir inat uğruna beklentileri heba edemem. Doğru bir zaman ve doğru bir zemin belirlenir" dedi.