Bursa'da Su Faturalarında Tarihi İndirim!

Bursa'da Su Faturalarında Tarihi İndirim!
Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi'nden müjdeli haber: Su faturalarında %25 indirim kararı alındı!

Bursa Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nin 2024-2029 döneminin ilk toplantısında tarihi bir karar alındı. Toplantıda, Bursa'da suya yüzde 25 indirim yapılması oybirliği ile kabul edildi. Bu indirim sayesinde Bursalılar, 1 Mayıs 2024 tarihinden itibaren su ihtiyaçlarını daha uygun fiyata karşılayabilecekler.

Seçim Vaadi Gerçek Oluyor

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, seçim öncesinde tüm abonelere su faturalarında %25 indirim sözü vermişti. Bu söz, bugünkü meclis toplantısında gerçeğe dönüştü. Bozbey, yaptığı açıklamada, "Bursalıların su faturalarında yükü hafifletmek için elimizden geleni yapıyoruz. Bu indirim ile vatandaşlarımızın bütçelerine katkıda bulunmayı amaçlıyoruz" dedi.

İndirimden Kimler Faydalanacak?

Bursa'da bulunan tüm aboneler, 1 Mayıs 2024 tarihinden itibaren su faturalarında %25 indirimden faydalanabilecekler. Bu indirim, konut, iş yeri ve sanayi abonelerini kapsayacak.

Yabancı Dilde Tabelalar Yasaklanıyor

Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi'nin bugünkü toplantısında bir diğer önemli karar ise yabancı dille tabela yasaklanması oldu. Alınan kararla birlikte, Bursa'da bulunan tüm işletmeler tabelalarında Türkçe dilini kullanmak zorunda kalacaklar.

Bursa'da Yeni Dönem Başlıyor

Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi'nin aldığı bu tarihi kararlar, Bursa'da yeni bir dönemin başlangıcını müjdeliyor. Bu kararlar ile birlikte Bursalılar, daha uygun fiyatlı su ve daha estetik bir şehir ortamına kavuşmuş olacaklar.

Ek Bilgiler:

  • Su faturalarında indirim, 1 Mayıs 2024 tarihinden itibaren geçerli olacak.
  • İndirimden tüm aboneler (konut, iş yeri ve sanayi) faydalanabilecek.
  • Bursa'da bulunan tüm işletmeler tabelalarında Türkçe dilini kullanmak zorunda kalacaklar.