Bu sabah kırmızı alarm verildi! Yağmur yerine çamur yağacak: Herkes acil önlem alsın

Bu sabah kırmızı alarm verildi! Yağmur yerine çamur yağacak: Herkes acil önlem alsın
Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), bugün Marmara'nın batısı, Güney ve Kıyı Ege ile Batı Akdeniz'de toz taşınımı beklendiğini bildirerek olumsuz hava şartlarına karşı uyarıda bulundu.

Meteoroloji raporuna göre, ülke genelinde hava sıcaklıklarının güney, iç ve batı kesimlerde 2-6 derece artacağı ifade edildi. Bununla beraber diğer yerlerde ise önemli bir değişiklik olmayacağı aktarıldı.

Gök Gürültülü Sağanak Yağış Tahmini

Yapılan hava tahminlerine göre, ülkenin kuzey ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara'nın batısı, Kıyı Ege, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize illerinin iç ve yüksek kesimleri, Manisa ve Antalya'nın kuzeybatısı ile gece saatlerinden itibaren Balıkesir, Bursa ve Yalova çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği vurgulanarak diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği bildirildi.

Toz Taşınımı ve Hava Sıcaklığı Tahminleri

Marmara'nın batısı, Güney ve Kıyı Ege ile Batı Akdeniz'de toz taşınımı bekleniyor. Ayrıca hava sıcaklıklarının güney, iç ve batı kesimlerde 2 ile 6 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle güney yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.