Bakanlık 18 yaş üstü vatandaşlar için 12 bin 500 TL devlet yardımı yapacak! Tek bir şart var!

Bakanlık 18 yaş üstü vatandaşlar için 12 bin 500 TL devlet yardımı yapacak! Tek bir şart var!
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın ihtiyaç sahibi vatandaşlar ve dar gelirli aileler için sunduğu devlet yardımı devam ediyor. Bu yardımlar arasında 18 yaş üstü vatandaşlara 12 bin 500 TL aile yardımı da bulunuyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın PTT üzerinden sunduğu sosyal yardım ödemeleri hız kesmeden devam ediyor. İhtiyaç sahibi ve dar gelirli aileler için birçok yardım programı bulunurken, farklı yardım programları da yer almaktadır. İşte haberin merak edilen tüm detayları…

12 ay boyunca devam ediyor!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın 18 yaş üstü herkese sağladığı 12 bin 500 TL’lik aile yardımının şartları da merak konusu oldu. Aile Bakanlığı’nın çeşitli yardım programlarına son olarak aile yardımı da eklenmişti. Aile Bakanlığı’nın sunduğu bu yardım ödemesi temmuz ayında başladı ve 12 ay boyunca devam edecek. Vatandaşların gelir durumuna göre 4 farklı yardım programı yer alırken, vatandaşlar da bu programın detaylarını araştırmaya başladı. Bakanlığı sunduğu bu devlet yardımına başvuru yapmak isteyenlerin 18 yaşında olmaları gerekiyor.

12 bin 500 TL yardım!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından geçtiğimiz sene temmuz ayında başlatılan Türkiye Aile Destek paketi kapsamında vatandaşların gelir durumuna göre çalışan ya da çalışmayan herkese yardım yapılıyor. Emekli ve memurların da başvurmaları halinde bu devlet yardımı ödemelerini alabildikleri belirtildi. Türkiye Aile Destek yardımından yararlanmak için tek şart; hane içinde kişi başına düşen gelirin, asgari ücreti üçte birinden az olması gerekir.  

18 yaş üstü herkese ödeme yapılıyor!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın sunduğu bu aile yardımı hane başına da verilebiliyor. Hane içindeki 18 yaş üstü herkes başvuruda bulunabiliyor. E-Devlet Kapısı üzerinden veya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları (SYDV) üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz. Başvuru şartlarına uygun olanlar gerekli formu doldurduktan sonra sonucunu e-Devlet üzerinden kontrol edebilirler.

Bu devlet yardımı gelir durumuna göre 4 farklı paket olarak karşımıza çıkıyor. Aylık 850 TL ila 1250 TL arasındaki bu tutarlar toplamda 7 bin 500 TL ve 12 bin 500 TL arasında oluyor. Bu ödemeleri T.C. kimlik kartınız ile PTT üzerinden alabilirsiniz ya da başvuru sırasında belirttiğiniz IBAN numarası ile banka hesabınızdan da alabilirsiniz.