Ankara, Çankırı, Eskişehir, Kayseri, Konya ve Sivas için alarm verildi! Uzman isim resmen duyurdu: Çok kısa süre kaldı

Ankara, Çankırı, Eskişehir, Kayseri, Konya ve Sivas için alarm verildi! Uzman isim resmen duyurdu: Çok kısa süre kaldı
Prof. Dr. Orhan Şen, İç Anadolu'daki hava durumuyla ilgili önemli bir uyarıda bulundu.

Aksaray, Ankara, Çankırı, Eskişehir, Karaman, Kayseri, Konya ve Sivas gibi iller için flaş bir uyarı yapan Prof. Dr. Şen, vatandaşları önceden bilgilendiriyor.

İç Anadolu'ya Yağış Uyarısı

Prof. Dr. Orhan Şen, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla hafta sonu İç Anadolu'da yağışların etkili olacağına dikkat çekti. Bu uyarı, bölgede yaşayan vatandaşların dikkatini çekerken, meteorolojik değişikliklere karşı hazırlıklı olmaları gerektiğini vurguluyor.

Sıcaklıklar ve Yağış Dengesi

Türkiye genelinde hava sıcaklıklarındaki artışa rağmen, Nisan ayında yaz yağmurlarının da etkili olduğu gözlemleniyor. Prof. Dr. Orhan Şen'in uyarısı da bu çerçevede önem kazanıyor. İç Anadolu'daki hava durumunun, sıcaklıkların yanı sıra yağışlarla da şekilleneceğine dikkat çekiliyor.

Çiftçilere Özel Duyuru

Prof. Dr. Şen'in paylaşımında, hafta sonu ve önümüzdeki hafta İç Anadolu, Karadeniz ve doğu Anadolu bölgelerine yağmurun geleceği belirtiliyor. Bu durum, tarımla uğraşan çiftçilere de duyuruluyor. Tohum ekmeye hazırlanan çiftçilerin bu durumu göz önünde bulundurarak gerekli önlemleri alması öneriliyor.