AFAD tüm Türkiyeye acı haberi duyurdu! Can kaybı sayısı 50 bini aştı: İşte acı bilanço

AFAD tüm Türkiyeye acı haberi duyurdu! Can kaybı sayısı 50 bini aştı: İşte acı bilanço
AFAD Başkanı Sezer, çok önemli açıklamalarda bulundu. Sezer açıklamalarında Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenlerin sayısının 50 bin 96, yaralananların sayısının ise 107 bin 204 olduğunu ifade etti.

Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanı Yunus Sezer, 6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6'lık depremlerle ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu. Sezer açıklamalarında acı bilançoyu duyurdu.

CAN KAYBI YÜKSELDİ 

Sezer yaptığı açıklamalarında Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenlerin sayısının 50 bin 96, yaralananların sayısının ise 107 bin 204 olduğunu vurguladı. 

Depremden etkilenen 11 il ve 62 ilçede yoğun yıkım meydana geldiği de belirtildi.

TUTUKLAMALAR VAR

Bununla beraber Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerde yıkılan ya da üzerinde imara aykırı değişiklik yapıldığı öne sürülen binalarla ilgili soruşturma kapsamında; 1325 şüpheli belirlendi.

Şüphelilerden 298'i tutuklandı, 449'u hakkında adli kontrol kararı verildi, 305 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Hakkında gözaltı talimatı olan 91 kişi bulunurken, gözaltındaki 2 kişinin işlemleri sürüyor. Şüpheli olarak tespit edilenlerden 4'ünün yurt dışında olduğu, 58 kişinin ise hayatını kaybettiği belirlendi. 118 şüpheli de ifadesi alınarak serbest bırakıldı.