65 yaş ve üstü vatandaşlar ile çocuklar dışarı çıkmasın! Alarm verildi: Aman dikkat

65 yaş ve üstü vatandaşlar ile çocuklar dışarı çıkmasın! Alarm verildi: Aman dikkat
Meteoroloji, Muğla'da yaşanacak yüksek hava sıcaklıklarıyla ilgili vatandaşları uyardı.

Yapılan değerlendirmelere göre, hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin oldukça üzerine çıkması bekleniyor. Bu durum özellikle yaşlılar ve çocuklar için dikkat gerektiriyor.

Hafta Boyunca Yükselen Sıcaklık Tahmini

Muğla'da başlayan ve hafta boyunca devam edecek olan yüksek hava sıcaklıkları, Meteoroloji tarafından yapılan uyarılarla ön plana çıktı. Hafta boyunca sıcaklık değerlerinde önemli artışlar bekleniyor.

Meteorolojiden Muğla'ya Özel Uyarı

Meteoroloji tarafından yapılan özel uyarıda, Muğla genelinde yaşanacak sıcaklık artışına dair detaylı bilgiler paylaşıldı. Mevsim normallerinin oldukça üstüne çıkacak olan sıcaklıkların, özellikle hafta başından itibaren etkisini artırması bekleniyor.

Önlemler Alınmalı: Yaşlılar ve Çocuklar İçin Dikkat!

Yapılan uyarıda, özellikle kronik rahatsızlığı olanlar, yaşlılar ve çocuklar için önlemlerin alınması gerektiği vurgulandı. Bu kesimlerin özellikle günün en sıcak saatlerinde açık alanlarda bulunmamaları önemle belirtildi.

Muğla'da Beklenen Sıcaklık Değerleri

Muğla'da yaşanacak sıcaklık değerlerinin 34 ila 38 derece aralığında seyredeceği tahmin ediliyor. Bu yüksek sıcaklıkların etkisi altında kalmamak için vatandaşların dikkatli olması gerekiyor.