6 şehir için MGM'den son dakika uyarısı! Kırmızı alarm verildi: Çok şiddetli olacak

6 şehir için MGM'den son dakika uyarısı! Kırmızı alarm verildi: Çok şiddetli olacak
Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), Trakya ve Ege bölgelerinde olası yağışlar nedeniyle uyarıda bulundu. İşte detaylar...

MGM İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Trakya ve Ege'de yaşayanlar dikkat! 6 il için "sarı" alarm verilerek sel ve su taşkını riskine karşı uyarı yapıldı.

Hangi İller Etkilenecek?

Marmara Bölgesi'nin batısında beklenen sağanak ve gök gürültülü yağışın etkisi altındaki iller açıklandı. Edirne’nin güneyi, Kırklareli ve Tekirdağ çevrelerinde yarın öğle saatlerinden itibaren kuvvetli yağış beklentisi bulunuyor.

Olumsuz Hava Koşullarına Karşı Tedbirli Olun

MGM tarafından yapılan uyarıda, olumsuz hava koşullarına karşı dikkatli olunması gerektiği vurgulandı. Sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, rüzgar, hortum riski ve ulaşımda aksamalar gibi olası sorunlara karşı tedbirli olunması önemle belirtildi.

İllere Göre "Sarı" Alarm

Meteoroloji Hava Tahmin Haritası'na göre, Balıkesir'in batısı, Çanakkale, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve İzmir'in kuzey ilçeleri için şiddetli sağanak uyarısı yapılarak "sarı" alarm verildi. Bölgelerdeki halkın bu uyarılara hassasiyetle yaklaşması önem taşıyor.

Güncel Durumu Takip Edin!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava durumu tahminlerini sürekli güncelliyor. Yağış ve diğer olumsuzluklara karşı vatandaşların güncel bilgileri takip etmeleri ve gerekli önlemleri almaları önem arz ediyor.