3 büyükşehir için alarm verildi! Bugünden itibaren 3 gün devam edecek: Resmen felaket olacak

3 büyükşehir için alarm verildi! Bugünden itibaren 3 gün devam edecek: Resmen felaket olacak
Türkiye genelinde yaşanan hava durumu değişiklikleri, Meteoroloji'nin güncel durumuna göre tedbirler alınacak ve 3 şehirde 3 gün boyunca şiddetli yağış olacağı ifade edildi.

Türkiye genelinde yaşanan hava durumu değişiklikleri, Meteoroloji'nin güncel durumuna göre gelişmiş, çarşambadan itibaren ülke çapındaki sağanak yağışların etkili olacağı öne çıkıyor. Bu durum, özellikle Başkent Ankara, İstanbul ve İzmir'de üç gün boyunca devam edecek gibi görünüyor.

Çarşamba: Batı ve Orta Karadeniz Dışında Sağanak Yağış

Çarşamba günü, Batı ve Orta Karadeniz dışında, Türkiye'nin büyük bir bölümünde sağanak yağışların beklendiği belirtiliyor. Kuzey Anadolu'da ise yağışların kar şeklinde olması tahmin ediliyor. Bu durum, Başkent'te 12, İstanbul'da 13 ve İzmir'de 16 derece sıcaklıklarla birlikte yaşanacak.

Perşembe: Orta ve Doğu Karadeniz İle Doğu Anadolu Dışında Sağanak

Perşembe günü, Orta ve Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu hariç, ülke genelinde sağanak yağışların devam etmesi öngörülüyor. Sıcaklıklar, Başkent'te 11, İstanbul'da 13 ve İzmir'de 17 derece civarında seyredecek.

Cuma: Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun Kuzeyi İle Güneydoğu Anadolu'nun Doğusunda Sağanak

Haftanın son günü, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Güneydoğu Anadolu'nun doğusu dışında yurt çapında sağlıklı yağışların devam etmesi bekleniyor. Sıcaklıklar 1-2 derece daha düşerken, Başkent'te ve İstanbul'da 10, İzmir'de ise 15 derece hava sıcaklığı tahmin ediliyor.

Hafta Sonu: Batı Ege ve Batı Akdeniz Dışında Sağanak Yağış

Hafta sonunun ilkinden, Batı Ege ve Batı Akdeniz yurt genelinde sağanak yağışlar devam ediyor. Başkent'te 8 derece yağmurlu, İstanbul'da 7 derece yağmurlu, İzmir'de ise 14 derece az bulutlu ve açık hava bekleniyor.

Tüm bu hava durumu değişikliği, dikkatli olmalarını ve gerekli önlemleri almalarını gerektirir. Meteoroloji'den alınan güncel bilgilerle hareket etmek, olası olumsuzluklara karşı hazırlıklı olmayı ümit etmek.