14 Mayıs seçimlerini nokta atışıyla bilmişti: Özdağ’ın desteği sonrasında kazacak adayı açıkladı

14 Mayıs seçimlerini nokta atışıyla bilmişti: Özdağ’ın desteği sonrasında kazacak adayı açıkladı
Türkiye 14 Mayıs seçimlerini geride bıraktı. Bu süreç içerisinde pek çok anket şirketi seçim sonuçlarına ilişkin tahminleri ve anket sonuçlarını yayınladı. Ancak hemen hemen bütün anket şirketleri sınıfta kaldı. Sadece o ismin tahmini tam nokta atışı ile tuttu. 28 Mayıs seçim sonucunu açıkladı

Bugünün gündemi Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın Kılıçdaroğl’na destek açıklamasıydı. 14 Mayıs seçimlerini tam olarak bilen SONAR araştırma şirketinin sahibi Hakan Bayrakçı tarafından ikinci tur tahmini geldi.

Bayrakçı, son olarak yaptığı değerlendirmesinde, “Tahminlerimize göre Erdoğan yüzde 53-54'lerle seçimi kazanır. Şu anda yapılmış bir çok ankette de bu sonuç çıkıyor." dedi.

ÖZDAĞ, KILIÇDAROĞLU'NU DESTEKLEYECEK

İlk turda 5,17 oranında oy alan Sinan Oğan, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın destekleyeceğini açıkladı. Zafer Partisi Lideri Ümit Özdağ ise bugün Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceğini açıkladı. Hakan Bayrakçı tarafından da dikkat çeken bir açıklama geldi.

ERDOĞAN SEÇİMİ YÜZDE 53-54 BANDINDA KAZANIR

Bayrakçı'nın açıklamaları şöyle;

"Anladığımız kadarıyla Zafer Partisi, Kılıçdaroğlu'na destek verecek. Şu an görünen iki lider yüzde 90 basın toplantısı yapacaksa bu sadece malumun ilanı olur. Özdağ, Kılıçdaroğlu'na destek verdiği anda milliyetçi seçmene verdiği 'ben 3. bir yolum' imajı ortadan kalkar. Destek verdiği anda oyları süreç içerisinde 2,2 bandında kalmaya devam eder. Yeni bir milliyetçi parti alternatifi olduğunu ortaya koyamaz. Diyelim ki Özdağ, çıkıp Kılıçdaroğlu'na destek verdi. Sinan Oğan'ın 5,17'lik oyu ne olur? Bunu da açıklayayım. Tahminlerimize göre Cumhurbaşkanı Erdoğan yüzde 53-54'lerle seçimi kazanır. Şu anda yapılmış bir çok ankette de bu sonuç çıkıyor”