1 Nisan'da başlıyor! İstanbul'da yaşayanlara büyük müjde: Yeni dönem başlıyor

1 Nisan'da başlıyor! İstanbul'da yaşayanlara büyük müjde: Yeni dönem başlıyor
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından yapılan duyuruya göre, şehirdeki ulaşımı daha çevreci hale getirmek amacıyla elektrikli metrobüsler devreye alınıyor. Bu kapsamda, 1 Nisan itibarıyla test sürüşlerine başlanacak.

Elektrikli metrobüsler, Beylikdüzü'nden Kadıköy'e kadar uzanan 52 kilometrelik hat boyunca hizmet verecek. Tamamen elektrikli olan bu araçlar, 420 yolcu kapasitesine sahip olacak. Böylece, şehrin farklı noktaları arasında seyahat eden milyonlarca yolcunun taşınmasına katkı sağlayacak.

Çevreci ve Tasarruflu Ulaşım Seçeneği

İBB'nin bu yenilikçi adımıyla, şehirdeki ulaşımın çevreye olan etkisi azaltılmış olacak. Elektrikli metrobüsler, dizel yakıtlı araçlara kıyasla yüzde 60 daha fazla yakıt tasarrufu sağlıyor. Ayrıca, her 100 bin kilometrede 2,5 milyon lira yakıt tasarrufu elde edilecek.

Sessiz ve Çevreci Ulaşımın Yolu: Elektrikli Metrobüsler

Elektrikli metrobüslerin sessiz çalışması, kentteki gürültü kirliliğini azaltacak önemli bir faktör olacak. Bu özellik, şehirde yaşayanların daha konforlu bir ulaşım deneyimi yaşamalarını sağlayacak ve çevresel etkilerin azaltılmasına katkı sağlayacak.