Yüksek zam bekleyen emeklilere kötü haber! SGK uzmanı az önce açıkladı: En düşük emekli maaşı o seviyeye çıkacak

Yüksek zam bekleyen emeklilere kötü haber! SGK uzmanı az önce açıkladı: En düşük emekli maaşı o seviyeye çıkacak
Emekli maaşları hakkında çok önemli bir açıklama yapıldı. Bu doğrultuda en düşük emekli maaşının çıkabileceği seviye belirtildi.

Emekli maaşı zammı için geri sayım devam ederken SGK Uzmanı Özgür Erdursun'dan gelen son dakika açıklaması, SSK ve Bağ-Kur emeklilerini yakından ilgilendiriyor. Erdursun, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla 1 Ocak 2024'te SSK ve Bağ-Kur emekli aylıklarına gelecek zam oranını açıkladı.

SGK Uzmanı Erdursun'un Açıklaması:

SGK Uzmanı Özgür Erdursun, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, "1 Ocak 2024'te SSK ve Bağ-Kur emekli aylıklarına ortalama %40 oranında enflasyon farkı verilecek. 7.500 TL'ye tamamlanan en düşük emekli aylığı da 10.000 TL'ye yükseltilecek gibi gözüküyor! Çok çalışan, çok prim günü olanlar ile asgari ücretin üstünde çalışarak daha fazla sigorta primi ve vergi ödeyenler emekli aylıklarında dezavantajlı duruma düşecek!" ifadelerini kullandı.

Açıklamanın Detayları:

Erdursun'un açıklamasına göre, SSK ve Bağ-Kur emeklileri 1 Ocak 2024'te emekli aylıklarına %40 oranında enflasyon farkı alacaklar. Ayrıca, en düşük emekli aylığının 7.500 TL'den 10.000 TL'ye yükseltilmesi planlanıyor.

Dezavantajlı Durumdaki Gruplar:

Çalışanların emekli aylıklarında dezavantajlı duruma düşebilecekleri belirtilen açıklamada, çok çalışan, çok prim günü olanlar ve asgari ücretin üstünde çalışarak daha fazla sigorta primi ve vergi ödeyenlerin etkilenebileceği vurgulanmış.