Son dakika duyuruldu! Türkiye artık yeniden sahalarda

Son dakika duyuruldu! Türkiye artık yeniden sahalarda
Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye'nin enflasyonla mücadelesinde kararlılıkla ilerleyeceğini vurgulayarak, "Türkiye sahalara döndü. Son yıllarda yaşanan sıkıntılar geride kaldı.

Güçlü bir program uyguluyoruz." dedi. Bakan Şimşek, ayrıca Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki Gümrük Birliği anlaşmasının güncellenmesi gerektiğini belirtti.

Şimşek, Hollanda'nın Ankara Büyükelçiliği tarafından düzenlenen Kral Günü Resepsiyonu'nda yaptığı konuşmada, enflasyonla mücadele programının kararlılıkla devam edeceğini vurguladı. "Türkiye sahalara döndü." ifadesini kullanan Şimşek, "Son yıllarda yaşanan sıkıntılar geride kaldı. Güçlü bir program uyguluyoruz." şeklinde konuştu.

"GÜMRÜK BİRLİĞİNİN GÜNCELLENMESİ GEREKTİĞİ AÇIK, ÇÜNKÜ KARŞILIKLI OLARAK FAYDALI"

Bakan Şimşek, Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki Gümrük Birliği anlaşmasının yenilenmesi gerektiği konusunda da açıklamalarda bulundu. Konuyla ilgili olarak, "Gümrük Birliğinin güncellenmesi gerektiği açık, çünkü karşılıklı olarak faydalı. Gümrük Birliğini modernize etmek ve geliştirmek Türkiye ve Avrupa Birliği'nin çıkarınadır, bu yüzden ilerlememiz gerektiğini düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

İKİ ÜLKE ARASINDAKİ KÖKLÜ İLİŞKİ

Resepsiyonda konuşan Hollanda'nın Ankara Büyükelçisi Joep Wijnands ise Türkiye ile Hollanda arasındaki köklü ilişkilere dikkat çekti. İki ülke arasındaki Dostluk Anlaşması'nın 100'üncü yılı olduğunu hatırlatan Wijnands, bu anma yılında Ankara'nın önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapacağını söyledi.

WİJNANDS'DAN KARSU VE ABB'YE TEŞEKKÜR

Wijnands, "Temmuzda ünlü Hollandalı Türk sanatçı Karsu'nun Ankara'da ücretsiz bir konser vereceğini açıklamaktan memnuniyet duyuyorum. Karsu'ya, ailesine ve Ankara Büyükşehir Belediyesine teşekkür ediyorum." dedi. Türkiye'de 3 binden fazla Hollandalı şirketin faaliyet gösterdiğini belirten Wijnands, Hollanda'nın Türkiye'deki en büyük doğrudan yabancı yatırımcı olduğunu dile getirdi.