Son dakika Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi! Karşılıksız para verilecek: Bakanlığa başvuran alacak

Son dakika Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi! Karşılıksız para verilecek: Bakanlığa başvuran alacak
Yüzlerce kişiye yönelik önemli bir karar alındığı belirtilerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından paylaşıldı.

Yüzlerce kişiye yönelik önemli bir karar alındığı belirtilerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çok önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında depremzede öğrecilere yönelik alınan kararı paylaştı ve epremden etkilenen öğrencilere burs verileceğini bildirid.

ERDOĞAN'IN AÇIKLAMALARI 

Deprem bölgesindeki öğrencileri ilgilendiren karar duyuruldu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

"Depremde yakınlarını kaybeden veya evi, iş yeri orta veya üstü hasarlı olan depremzede öğrencilerin tamamına burs verilecek. Kredi almakta olanların kredileri bursa dönüştürülecek"

BAKANLIĞA BAŞVURULARAK ALINACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT canlı yayınında depremzede öğrencilere ilişkin açıklamalarda bulundu. Konu ile ilgili olarak Erdoğan açıklamalarının devamında şu ifadeleri kullandı:

"Hala KYK yurtlarında hizmet veriliyor. Yeter artık denilene kadar. Süreci devam ettiriyoruz. Yurt inşası devam edecek. Devletimizin yurtlarını depremzedelere açtık. 383 bin depremzedeyi yurtlarda ağırladık. 132 bin kardeşimizi hala misafir ediyoruz. 3 öğün sıcak Yemek hizmeti veriyoruz. Kreş çağı için sınıflar oluşturduk. Sınava hazırlanan yavrularımız için takviyeler düzenledik. Depremde yakınlarını kaybeden, evi iş yeri hasarlı öğrencilerin tamamına burs verilecek. Kredi alanların kredileri bursa dönüştürülecek. Yurtlara öncelikli onlar yerleştirilecek. Bakanlığa başvurarak yararlanabilecekler."