Seçim öncesi emeklilere dev yatırım! Bayram ikramiyelerine zam kesinleşti: Emeklilere Ramazan ve Kurbanda 3.000 TL ödenecek

Seçim öncesi emeklilere dev yatırım! Bayram ikramiyelerine zam kesinleşti: Emeklilere Ramazan ve Kurbanda 3.000 TL ödenecek
Milyonlarca emeklinin beklediği haber sonunda geldi. Bu kapsamda emekli bayram ikramiyelerine zam yapılacağı belirtildi. Bu yıl emekliler gerçekten bayram edecek.

Emeklilere sevindiren haberler gelmeye devam ediyor. Seçim öncesinde zammın kesin yapılacağına ilişkin iddialar gündeme geldi. Son dakika haberine göre bu yıl emekli bayram ikramiyelerine rekor derece zam yapılması bekleniyor. Bu zam kapsamında emeklilere Ramazan Bayramın ve Kurban Bayramında 3'er bin TL para ikramiye ödemesi yapılacak.

SEÇİMLERDEN ÖNCE ZAM

Emekliler, son olarak bayram ikramiyelerine de zam beklediği belirtilerek 2018 yılında bayram ikramiyeleri 1.000 TL olarak ödenmeye başlanmıştı. Daha sora bu ikramiyelere zam yapıldı ve ikramiyeler 1.100 TL olduğu bildirildi. Bu yıl seçimlerden önce ise yeni zam yapılmasının kuvvetle muhtemel olduğu aktarıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklaması sonrasında seçimin artık1 14 Mayıs tarihinde yapılması ön görüldüğü bildirildi ve Ankara kulislerinde ise seçimden önce emeklilere zam yapılacağı konuşuluyor. Konuyla ilgili Kısa Dalga’da köşesinde Mehmet Çetingüleç bu konuda duyumlarını köşesine taşıdı.

RAMAZAN VE KURBANDA 3 BİN TL

Çetingüleç, yapmış olduğu açıklamasında asgari ücrete, memur ve emekliye seçimden önce bir zam daha yapılabileceğini iddia etti. Seçimden önce de Ankara’nın hareketlendiğini belirtildi. Çetingüleç yazısında ise iktidar olası 14 Mayıs genel seçimlerine emekli ikramiyesini artırıp maaşlara ek zam yaparak gitmeyi planladığını ifade etti.

Ayrıca Çetingüleç emeklilerin halen 1100 lira olan ikramiyeleri 2 bin 500-3 bin lira aralığında bir rakama yükseltileceğini 3 bin lira olması durumunda bayram ikramiyesi yüzde 280 zam almış olacağını vurguladı.