Otomobil sahiplerine marşa bastıracak indirim geliyor! Çifte indirim gece yarısı pompaya yansıyacak

Otomobil sahiplerine marşa bastıracak indirim geliyor! Çifte indirim gece yarısı pompaya yansıyacak
Benzin ve motorine yönelik akaryakıt fiyatlarında sevindirici bir gelişme yaşandı. Son duyuruya göre, bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzin ve motorine önemli bir indirim uygulanacak.

Akaryakıt fiyatlarında sürücüleri sevindirecek olan indirim, benzin ve motorine yapılacak. Beklenen indirim miktarlarına göre, benzine 1,37 TL, motorine ise 1,24 TL'lik bir indirim yapılacak. Bu indirimler, gece yarısından itibaren akaryakıt istasyonlarında pompa fiyatlarına yansıtılacak.

Güncel Fiyatlar

7 Mayıs itibarıyla güncel akaryakıt fiyatları incelendiğinde, İstanbul'da motorin litre fiyatının 41.35 TL olduğu görülüyor. Benzinin litresi ise ortalama 43.98 TL seviyesinden satılıyor.

Ekonomik Olarak Olumlu Yansıyacak

Bu indirim haberi, sürücüler için olumlu bir gelişme olarak değerlendiriliyor. Akaryakıt fiyatlarındaki düşüş, sürücülere maddi anlamda bir rahatlama sağlayacak ve yakıt maliyetlerini azaltacak. Özellikle seyahat ve taşımacılık sektöründe faaliyet gösterenler için önemli bir avantaj olacak olan bu indirimler, ekonomik açıdan olumlu bir etki yaratacak.