Nisan ayı bekçi alımı ilanı yayımlandı! 18-45 yaş arası herkes başvurabilir: Eğitim mezuniyet şartı yok

Nisan ayı bekçi alımı ilanı yayımlandı! 18-45 yaş arası herkes başvurabilir: Eğitim mezuniyet şartı yok
Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü aracılığı ile bekçi alımı ilanları yayımlandı. Bu ilanlar kapsamında 18 -45 yaş arası adayların başvuru yapabildiği ifade edildi.

İŞKUR güncel iş ilanlarını yayımlamaya devam ettiği belirtilerek son dakika haberine göre kamu ve özel sektöre bekçi alımı yapılacağı ifade edildi. Özel sektör bekçi alımı ilanları İŞKUR üzerinden yayımlandı ve bekçi alımının ayrıntıları paylaşıldı. Söz konusu ilana ise 18 - 45 yaş arası adayların başvuru yapabileceği ifade edildi.

BAŞVURU AYRINTILARI

Bekçi olmak isteyenler için kamu da ilanlar yayımlandığı belirtilerek kamuya değil ama özel sektöre bekçi alımı yapılacağı ifade edildi. Kamuya bekçi alımı başvuruları geçtiğimiz günlerde sona ererken özel sektör bekçi alımı başvurularının devam ettiği ifade edildi. Bekçi alımı için başvuruların İŞKUR üzerinden e-Devlet'e bağlanarak yapılabileceği vurgulandı.

Başvuru yapacak olan adaylar aşağıdaki link üzerinden açılan sayfada istedikleri ilanın içine girerek e-Devlet ile giriş kısmından başvuru yapabildiği ifade edildi. 

GENEL ŞARTLAR 

Bunun yanı sıra bekçi alımı için geçerli genel şartlar da belirtildi. İlanlara göre özel şartlar ilanın içinde yer alırken adayların genel şartlara da haiz olması gerekiyor. İşte genel şartlar:

– T.C. Vatandaşı olmak,

– İlköğretim, Lise, önlisans ve lisans mezunu olmak yurt dışı okullardan mezun olanların denklik belgesine sahip olmaları,

– 18 yaşını tamamlamış olmak,

– Kamu haklarından mahrum olmamak, kamu hizmetlerinden mahrumiyet cezası ile mahkûm bulunmamak lazım

– Alkol, uyuşturucu ya da uyarıcı madde tüketimi nedeniyle tedavi görmüş ya da görüyor olmamak

– Terör örgütleri ile bu örgütlerin legal ya da illegal uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş ve katılmamış olmak

– En az ilköğretim, lise ya da dengi okul mezunu olmak lazım (İlanlara göre değişkenlik gösterebilmektedir)

- Vardiyalı çalışmaya uygun olmak

İlanlar için TIKLAYIN.