Kredi kartı olanların çoğu bunu bilmiyor: Kredi kartı olanlar dikkat! O paranızı hemen geri alabilirsiniz

Kredi kartı olanların çoğu bunu bilmiyor: Kredi kartı olanlar dikkat! O paranızı hemen geri alabilirsiniz
Kredi kartı kullanan vatandaşları yakından ilgilendiren önemli bir gelişme yaşandı ve o paraların iade edileceği aktarıldı.

Kredi kartı kullanan vatandaşları yakından ilgilendiren önemli bir gelişme yaşandığı belirtilerek bir kredi kartı sahibi yıllık kart aidatını iade aldığı bildirildi. Bu noktada mahkeme vatandaşı haklı bulduğu ve parasının iade edildiği paylaşıldı. Tüm bunlarla beraber emsal niteliğindeki karar sonucunda kullanıcıdan haksız olarak alınan 189 TL’lik aidatın iade edildiği ifade edildi.

DAVAYI KABUL ETTİ 

Tüketici kredi kartından alınan aidat için mahkemelik oldu. Ancak bu sefer davacı banka olduğu belirtilerek banka kredi kartı aidatı kesince müşteri itiraz ettiği paylaşıldı. Tüm bunlarla beraber bunun üzerine müşteriyi dava eden banka davayı kaybetti.

BU SEFER DAVACI MAHKEME OLDU

Banka müşteriye aidatsız kart sunulduğunu ancak bunu kabul etmediğini belirtse de mahkeme kanıt olmadığı gerekçesi ile bankanın talebini reddetti. Aylık aidatın haksız olduğunu düşünenler için bu sayede mahkeme yolu açılmış oldu.

"NE OLURSA OLSUN HAKLARINI ARASINLAR"

Show Haber’e konuşan Feyyaz Bulut Gürbüzer ise açıklamasında şu ifadeleri kullanmıştı:

“Kredi kartı ekstremi kontrol ettiğimde yıllık kullanım aidatı alınmış. Duruşmada da halim lehimize karar verdi. Daha önceki yıllarda kesmiyorlardı bu yıl para kesiminde bulundular ben de haksız olduğunu düşündüğüm için e-devlet üzerinden başvuruda bulundum. Bırakmasınlar ne kadar olursa olsun hakkını arasınlar banka sizden hiçbir şekilde haksız yere para alamaz.”