Konut veya araba almak isteyenlere son dakika duyurusu! Yeni dönem başladı: Taksit yapılacak

Konut veya araba almak isteyenlere son dakika duyurusu! Yeni dönem başladı: Taksit yapılacak
Merkez Bankası'nın sıkılaşma politikaları, ticari ve ihtiyaç kredilerindeki büyüme sınırını düşürdü. Bu durum, otomobil ve konut alımlarında yeni bir trendin başlamasına neden oldu.

Otomobil bayileri, Merkez Bankası'nın politikalarının ardından 12 aya kadar taksitle otomobil satışı başlattılar. Bankaların kredi faizlerini yükseltmesi ve nakit sıkışıklığı tüketicileri, otomobil alımlarında kredi kartı kullanımına yöneltti.

Kredi Kartıyla Gayrimenkul Alımında Artış

Son dönemde gayrimenkul ve otomobil satış ilanlarında 'kredi kartına 12 ay taksit' seçeneği dikkat çekiyor. Özellikle konut ve arsa alımlarında kredi kartı kullanımının arttığı görülüyor. Artan faiz oranları ve kredi sıkıntısı nedeniyle tüketiciler, kredi kartı limitlerini yükselterek alımlarını gerçekleştiriyorlar.

Kredi Kullanımında Değişim

Otomobil sektöründen bir yetkili, müşterilerin kredi bulma zorluğu yaşadığını ve bu nedenle kredi kartı kullanımının arttığını belirtiyor. Benzer şekilde emlak işiyle uğraşan bir kişi de konut alımlarında kredi kullanımının azaldığını ve kredi kartı kullanımının arttığını ifade ediyor.